אאא

ראש הממשלה בנימין נתניהו מינה לפני זמן קצר (מוצ"ש) את השר זאב אלקין לעמוד בראש צוות שרים שיבחן את האפשרות למתווה נסיעה לאומן, תחת הגבלות מחמירות של הרשויות באוקראינה. כזכור, ב'כיכר השבת' נחשף כי השר דרעי פעל לאחרונה להקמתו של צוות שכזה.

בהודעת לשכת רה"מ על כך נמסר, כי בצוות יהיו חברים שר הבריאות אדלשטיין, שר החוץ אשכנזי, שר הפנים דרעי ושר המדע יזהר שי, וכי הדבר נעשה בתיאום גם עם פרויקטור הקורונה פרופ' גמזו.

בתגובה לכך נמסר מ'המזכירות הארצית של חסידי ברסלב': "אנחנו מברכים על כל דבר שיקדם אותנו לנסיעה לאומן לראש השנה".

"ראש הממשלה הרס את היחסים של חסידי ברסלב עם ממשלת אוקראינה, והדבר הראשון שצריך לקרות הוא שגמזו יחזור בו ממכתבו המסית שגורם לאוקראינה לפחד מחסידי ברסלב", הוסיפו העסקנים.

 הפרויקטור, בראיון ל'כיכר השבת'. ארכיון (צילום ועריכה: זאב רוזנברג ויוחנן בלייך )

כפי שנחשף ב'כיכר השבת', מזה כשבוע וחצי שיו"ר ש"ס ושר הפנים אריה דרעי, פועל להקמתה של ועדת השרים המיוחדת שתדון בסוגיית הטיסות לאומן לקראת ראש השנה, ותגיש את המלצותיה לקבינט הקורונה.

צעד זה בא בצל מאבקם של חסידי ברסלב נגד גורמים במל"ל ובמשרד הבריאות, הלוחצים על הממשל באוקראינה שלא יאשר כניסת ישראלים לאומן בראש השנה.

כבר בישיבת הממשלה הקודמת החל דרעי החל לפעול להקמת ועדת השרים שתנסה להגיע למתווה שיעמוד במגבלות משרד הבריאות אך יאפשר טיסה לאומן, בכמות מצומצמת.

עוד פורסם, כי בישיבת הממשלה ההיא השרים היו צפויים לדון בבקשת המל"ל לעצור את הטיסות לאומן בערב ראש השנה, אך דרעי פעל להורדת הנושא מסדר היום, בכדי לאפשר את הקמת ועדת השרים ואת גיבוש המלצותיה הברורות בנושא הרגיש.