אאא

מפלגת ש"ס וח"כ משה ארבל הגישו היום (שלישי) עתירה מנהלית לבית המשפט המחוזי בנצרת בדרישה לפתיחה מיידית של נחל האסי לכלל תושבי ישראל.

העתירה מתייחסת לחסימת דרכי הגישה לנחל האסי, על-ידי קיבוץ ניר דוד וזאת בניגוד לחוק ולהסכמי הקיבוץ עם מנהל מקרקעי ישראל.

העתירה מורכבת מצו ביניים המבקש ראשית כל, לשנות את המצב בשטח באופן מיידי. שכן, גם אם רוצים להגיע לפשרה יש לעשות את הדיון בשערים פתוחים. וכן מהעתירה עצמה אשר מבקשת שבאופן קבוע לא ייחסמו הדרכים והנחל השייך לכלל עם ישראל.

"הן פסיקת בג"צ והן עמדתו העקבית של היועץ המשפטי לממשלה, ביחס לאיסור המוחלט למנוע גישה לשטחים ציבוריים למי שאינו תושב, הינם ברורים. ואף ביחס לסוגיה זו הביע המשנה ליועמ"ש את עמדתו", נכתב בעתירה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

לדברי ח"כ ארבל: "המציאות בה חברת "שמירה" חוסמת דרכים סטוטוריות הינה בלתי חוקית בעליל. הנחל, לכל ארכו, שייך לכלל הציבור ולכן מצופה שהחוק יחול על כולם באופן שווה".

ארבל הוסיף כי "באם תתקבל, תחול העתירה באופן שווה על רעננה כניר דוד ואף מעגן מיכאל. שטחים ציבוריים שייכים לכלל עם ישראל ואין אף גוף שרשאי לנכס אותם, כל שכן להרוויח מהם כסף שלא כדין".

יצוין כי בתקופה האחרונה, המאבק על נחל האסי צבר תאוצה, כאשר רבים מתנגדים לחסימת המקום על ידי תושבי הקיבוץ, הטוענים להגנתם כי באם המקום יהיה פתוח - התיירים ילכלכו אותו.