אאא

מספר שכונות חרדיות בירושלים הפכו בימים האחרונים לאדומות, כך עולה מטיוטה שהועברה הלילה (חמישי) לכל העוסקים בנושא בפיקוד העורף, משרד הבריאות ומגן ישראל. יודג שכי דיון באשר לשכונות הללו יתקיים בקבינט הקורונה רק בשבוע הבא - כך שכל החלטה שתתקבל שם, באשר לשכונות הללו, צפויה להשליך ישירות גם על ראש השנה.

כאמור, מדובר בטיוטות פנימיות המתבססות על מספרי התחלואה הפנימיים של הרשות המקומית, מספרים אשר צפויים להשתנות בימים הקרובים לפי קצב התחלואה - ולפי השינוי יוחלט בשבוע הבא, איזו מהן תוגדר כאזור אדום. בנתיים, בדיון היום של קבינט הקורונה ידונו השרים במסר שכונות ערביות בבירה צד הרובע היהודי.

גורם בכיר העוסק בנושא טוען כי "בתוך ימים, לצערנו, רוב השכונות החרדיות בעיר יהפכו לאדומות", במקרה כזה, המלצת פרויקטור הקורונה רוני גמזו היא להטיל מגבלות תנועה ולסגור את מערכת החינוך.

המספרים המלאים

שכונות רמת שלמה - רמות:

מספר התושבים עומד על 71877.
מספר המאומתים בשבוע האחרון: 164.
שיעור מאומתים: 10.9%.
צבע השכונות: אדום.

שכונות רוממה - קרית בעלזא - גבעת שאול - הר נוף:

מספר התושבים עומד על 62807.
מספר המאומתים בשבוע האחרון: 102.
שיעור מאומתים: 10.2%.
צבע השכונות: אדום.

עוד נודע ל'כיכר השבת' כי שכונות מאה שערים, שמואל הנביא, סנהדריה, נווה יעקב, פסגת זאב, בית וגן, קרית יובל, קרית משה והר חומה נחשבות לשכונות כתומות.

כמו כן, ישנם מספר שכונות ערביות הנחשבות לאדומות. בין היתר, העיר העתיקה.

היום (חמישי) יתכנס קבינט הקורונה לדון בהמלצות של פרויקטור הקורונה, פרופסור רוני גמזו, המבקש להטיל הגבלות נוספות על ערים אדומות.

בין היתר ממליץ גמזו להטיל הגבלות הכוללות סגר לילי, הגבלות תנועה במהלך היום ועד סגר מלא לתקופה של למעלה משבוע בעיר בה התחלואה לא תרד.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הערים בהן מתגוררים חרדים, אותן מבקש גמזו להגדיר כאזורים אדומים הם בני ברק, אלעד, טבריה ורכסים. הערים ביתר עילית ומודיעין עילית - יצאו מהרשימה ברגע האחרון.

לצד זאת, הוא מבקש להכריז על אזורים אדומים גם על הערים והיישובים: אבו סנאן, אום אל-פחם, אעבלין, בוקעאתא, בית ג'ן, ג'לג'וליה, ג'ת, דאלית אל-כרמל, זמר, טייבה, טירה, כסרא-סמיע, כעביה-טבאש-חג'אג'רה, כפר ברא, כפר כנא, כפר קאסם, לקיה, מטה אשר - שייח' דנון, מעלה עירון, נצרת, עין מאהל, עספיא, ערערה, פוריידיס, קלנסווה, שער הנגב - כפר יונה.

בירושלים, יבקש גמזו לקבוע את השכונות הבאות כאזורים אדומים ולהטיל עליהם מגבלות: א-טור, אשייח, א סוואנה, אזור תעשייה ענתות, באב א זהרה, הרובע המוסלמי, הרובע הארמני, הרובע היהודי, הרובע הנוצרי, ואדי אל ג'וז, מחנה פליטים שועפט, עיסוויה, שועפט, שייח ג'ראח, השכונות החרדיות בהם קיימת עליה בתחלואה, כאמור, יגיעו לדיון רק בשבוע הבא.

פרויקטור הקורונה מגיע לישיבת הקבינט כשהוא איבד את האמון של מגזר החרדי בשל דבריו נגד החלטת מרן הגר"ח קנייבסקי שלא לבצע בדיקות קורונה בישיבות הגדולות.