אאא

• לאחר כמעט שלושה שבועות של אשפוז דרמטי ב'מעייני הישועה', שלווה בשמועות שהדביקו לו כמעט כל מחלה אפשרית, בספינים על קץ דרכו הפוליטית ובחישות של 'דגל'אים מנוסים בשאלת 'היורש' - 'זופניק' שמח לעצור את החגיגה ולבשר על שחרורו מבית החולים של ח"כ משה גפני, יו"ר 'ועדת הכספים' ויו"ר 'דגל התורה'. ברכת 'רפואה שלימה' מהמדור לחיים טובים ולשלום.

התמונה האחרונה: גפני עם דרעי וליצמן (שעדיין לא זכו לבקרו) לפני כחודש
התמונה האחרונה: גפני עם דרעי וליצמן (שעדיין לא זכו לבקרו) לפני כחודש

• בנתיים, בעודו מתאושש בביתו, 'זופניק' כאן כדי לחשוף בפני היו"ר הבלתי נלאה את מאבק האיתנים שהתרחש בשבועות האחרונים בתוך המפלגה הליטאית.

חשיפת 'כיכר השבת' על הוראת מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי כי יש להפסיק את הבדיקות בישיבות הגדולות, הייתה אמורה להתפרסם כבר אתמול, יום רביעי, ב'יתד נאמן', שסוחב על גבו את התואר הרשמי - "בטאון 'דגל התורה'".

אלא שבמערכת - "הרוחנית", כמובן - החליטו שלא לפרסם את דעתו של הגר"ח. הסיבה הרשמית: יש מכתב עם דעה נגדית של ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין. במקרה שכזה, החליט מיש החליט ב'יתד נאמן' - אנחנו לא מתערבים בין גדולי ישראל.

אך מסתבר כי הצעד רק העמיק את הקרע בין הבית ברשב"ם למערכת העיתון הליטאי, שכן מכתב נוסף מתחילת השבוע שנשלח ל'יתד נאמן', ובו שורת הוראות של הגר"ח בענייני ה'קורונה' - גם הוא לא פורסם, למרות בקשת הבית.

זאת ועוד, אך לפני מספר שבועות לא סוקר בעיתון אירוע מיוחד לבני הישיבות שנערך על-ידי האגף לתרבות תורנית בעיריית י-ם, במעמד ראש הישיבה הגרב"מ אזרחי - אשר זכה למכתב אישי ממרן הגר"ח קנייבסקי, בו הוא כונה בתואר "ידידי עוז", ובהשתתפותו הגר"ש שטיינמן. במעמד, נשא הגרב"מ דברים לקראת 'זמן אלול'. בנוסף, מוקדם יותר החודש, צונזרה מודעת ברכה עבור חבר מועצת העיר ירושלים מטעם 'דגל התורה', דודי בלומנשטוק, המקורב לרשב"ם.

מנגד, דווקא עיתון 'המבשר' שידע לא מעט מתיחויות השנה עם בית הרב קנייבסקי, ואף החרים את הידיעות שזרמו מבית הרב, שינה קו. הביטאון אימץ קו נוקשה נגד ביזוי הרב - ואף פרסם את המכתב של הגר"ח קנייבסקי שצונזר מ'יתד נאמן'.

לצד זאת גם ביטאון ש"ס 'הדרך' הצטרף למחאה נגד ביזוי הרב קנייבסקי בעמוד השער של העיתון, מחאה שזכתה לעריכתו האישית ואישורו של יו"ר התנועה.

הבוקר, הפעילים קבעו עובדות בשטח, ושיתפו בזה אחר זה בחשבון הסטטוס שלהם את עיתוני ש"ס והמבשר תוך שהם מתעלמים מביטאון התנועה 'יתד נאמן', עליו הם זעמו בגין המחאה על דברי גמזו נגד שר התורה - שלא היתה לשביעות רצונם.

מנגד, גורמים המקורבים ל'יתד' טוענים כי "ידוע משכבר הימים שהאוזן בצד שמאל של עמוד השער שמורה לדברים החשובים באמת עבור העיתון, כך שהופעת המחאה שם על כבודו של שר התורה - היא הביטוי הכי נעלה לכבוד הרב שרוחים בעיתון למרן שר התורה".

האם מדובר בשבר שבלתי ניתן לאיחוי או רק ברעשי רקע - בהתחשב ב"מתווה ליאון" שפורסם בהרחבה בעיתון וזכה לגיבוי של שני הבתים? 'זופניק' ימשיך לעקוב ולעדכן.

• איש התקשורת מנחם טוקר שעזב במפתיע את ישראל לאירופה לפני כחודש - כפי שחשפנו לכם ב'כיכר השבת', חזר השבוע בחשאי לביתו בירושלים.

ל'זופניק' נודע, כי כאשר טוקר נחת בשדה התעופה, הוא פגש את האדמו"ר מסאדיגורה - שיצא למסע בחו"ל, שבירכו בחום שימשיך לשמח את עם ישראל.

טוקר בטרקליו פתאל
טוקר בטרקליו פתאל

• אתם יושבים? קבלו חשיפה: איש התקשורת אלי ביתאן שהיה אמור לפתוח את שנת הלימודים בראשון לספטמבר בחתונתו עם ריקי אופנהיים - דחה את החתונה לאחרי החגים בשל משבר הקורונה.

אלי ביתאן וריקי אופנהיים (באדיבות המצלם)
אלי ביתאן וריקי אופנהיים (באדיבות המצלם)

• לעומתו, הצלם שלומי כהן, נערך במרץ חתונה הגדולה בעוד כשבועיים, שתערך בצמצום מתבקש. השבוע, הוא חגג את הפגישה האחרונה באוויר - טיסה בשמי הארץ, בים - שייט ביאכטה מפוארת וביבשה - עם מיטב הבשרים והיינות. 'זופניק' מאחל שהטוב הזה לא ייפסק לעולם.

• יממה לאחר שחבר-הכנסת אליהו ברוכי, תושב פתח תקווה, שיגר מכתב זועם על הדרת החרדים שמתכנן, לטענתו, ראש העיר רמי גרינברג, הסיר אותו גרינברג מקבוצת הוואטסאפ המקומית "תושבים סוחרים לב העיר פ"ת".

• ימים ספורים קודם לכן הגיע ח"כ ברוכי לבקר את בנו בישיבתו, ישיבת "אור ישראל", שם הוא שוהה בקפסולות מבלי יכולת לצאת. את השיחה, שנערכה אחרי סדר שלישי, הם ניהלו דרך החלון.

• ואם כבר פתח תקווה, השבוע הגיע תושב חדש לעיר - עו"ד עקיבא חופי, ראש לשכתו של ח"כ מיכאל מלכיאלי, שבאורח מקרי עבר להתגורר באותו בניין בו מתגורר ח"כ אוריאל בוסו. העיקר שיהיה יישוב טוב.

• עו"ד הושע גוטליב, ששימש כראש המטה של שרת המשפטים לשעבר ציפי לבני וכיועץ משפטי במערכת הביטחון, מונה השבוע ליועץ התקשורת של נשיאת העליון, אסתר חיות. 'זופניק' מאחל שיחזיק מעמד יותר מהשניים שקדמו לו, בשנתיים האחרונות.

• את אבי רבינא, איש 'כיכר השבת', תיעד השבוע 'זופניק' כשהוא מתאפר לקראת צילום פיילוט לתכנית חדשה היישר מאולפני 'כיכר'. אל תפספסו.

• כמה ימים קודם לכן תפסנו את אבי רבינא סועד את לבו ומפנק את קיבתו עם חברים, ובראשם האיש והמספרים אבי גרינצייג.

• כתב החינוך של תאגיד השידור הציבורי 'כאן', אוריה אלקיים, תועד בכיכר ספרא ברגע שהוא ספק מנוחה ספק יוגה.

• איש התקשורת מנדי ריזל, איש רדיו 'קול ברמה' - הביא ביום האחרון של החופש הגדול את ילדיו לסיור באולפני התחנה.

• ‏יו"ר 'עזרא למרפא', הרב אלימלך פירר, השתתף השבוע בחופת נכדו, בן לבנו איש החסד יענקי, שהתקיימה על-פי ההנחיות במרפסת מרכז אחים בבני ברק. 

 (באדיבות: אבסולוט הפקות)
(באדיבות: אבסולוט הפקות)

• בן ארבעים לבינה: אנשי עסקים ובני משפחה חגגו השבוע יום הולדת 40 בהפתעה לדובר זק"א והמפיק מוטי בוקצ'ין. החגיגה נערכה בבית הכנסת העתיק במוצא, לפי ההנחיות.

• שליח 'זופניק' לדובאי תיעד השבוע את העיתונאי יעקב אמסלם שיצא לחרוש את המדינה החדשה, בדרך לכינון היחסים עם ישראל.

• משלחת גדולה של אמנים ואנשי מוזיקה מהארץ, בראשות הזמר והיוצר ישי לפידות - טסו הלילה להופעה פרטית בוינה (הנחשבת לארץ ירוקה בתקופת הקורונה).

• איש החסד חונה דייטש, רב הסלבס מרדכי חסידים, המפיק מוישי ביכלר והזמר פיני איינהורן תועדו השבוע בשעת לילה בשוק מחנה יהודה. 

• זמן קצר לאחר מכן תועד הזמר החסידי פיני איינהורן יחד עם המפיק האגדי שלום וגשל בטיסה לסבב הופעות בארצות הברית, למשך שבוע.

• חשיפת 'זופניק': רחל לויטן, מנהלת השיווק בעיתון 'משפחה', פורשת מתחום העיתונות. "החלטתי שאם לא עכשיו אימתי", היא אומרת ל'זופניק', "אני נמצאת בדיוק בגיל הנכון ובע"ה אני ממשיכה קדימה לעולם חדש ומאתגר". 

• אמן הרגש היהודי זלמן שטוב ערך השבוע קומזיץ סליחות מרגש עם ג'ירפה. 'זופניק' מקווה שהיא לא תתארח בתוכניתו 'המבדיל' ב'אולפן כיכר'.

• בחניון ירושלמי, אי שם, 'זופניק' תיעד השבוע את החזן של אנטוורפן בנימין הלפגוט עם החזן הבינלאומי, יצחק מאיר הלפגוט.

• איש החסד והמעש בעיריית בני ברק ודובר חסידות צאנז, יוסי יעקובוביץ, תועד השבוע עושה לביתו במאפיית אנג'ל המקומית בעיר החרדית.

• ואילו מחזיק תיק הבריאות בעיריית בני ברק, עו"ד משה מורגנשטרן, תועד במהלך צילום כתבה בנושא הקורונה בעיר, לערוץ 12 יחד עם העיתונאי אור רביד.

 (צילום: דוד קשת)
(צילום: דוד קשת)

• ללא פוליטקאים ואנשי עסקים: העסקן החב"די יעקב גלויברמן חיתן השבוע את נכדתו, הכלה שירה, עם בחיר ליבה החתן ישראל, כאשר עקב הקורונה השמחה נערכה באופן מצומצם רק לבני המשפחה. מזל טוב!

• ברכת מזל טוב למעבד בני לאופר, לרגל חתונתו הערב עם טלי נדב, בשעה טובה ומוצלחת. 'זופינק' חושף כיצד בני נראה בצילומים לפני החופה.

 (צילום: מנדי שיף)
(צילום: מנדי שיף)

• ראש המל"ל לשעבר, פרופסור יעקב נגל, הגביר את האבטחה סביב ביתו, בשכונת נווה אפק בראש העין, ונצפה כשהוא מחליף את מזוזות ביתו לכבוד ימי הרחמים והסליחות בליווי שליח חב"ד הרב נחום כהן.

• ולסיום, ברכת הדרך לישראל גינסברג, ששודרג ממנהל תיקי לקוחות במשרד רוזנבוים y.p.r. לתפקיד מנכ"ל המשרד. 

יש לכם סיפור פיקנטי על דמות מוכרת? צילמתם תמונה מעניינת של סלבס חרדים או שלוחי דרבנן מתפנפנים בחו"ל / טורפים במסעדה / בבידוד מה'קורונה' / או סתם באמצע הליך שגרתי מחיי היום יום? 
'זופניק' כאן בשבילכם, כל הזמן - לחצו כאן