אאא

יותר מעשרה אחוזים מתושבי הישוב רכסים שבצפון, שהפך ל'אדום' ונמצא תחת הגבלות, נבדקו לקורונה במסגרת מבצע 'בדיקה לכולם' שערכה המועצה המקומית.

במסגרת מבצע של בדיקות המוניות ברכסים, שהוביל היום (חמישי) ראש המועצה דן כהן, בשיתוף פעולה עם כלל קופות החולים, נבדקו יותר מ-1300 מתושבי הישוב.

המונים נענו לקריאתם של הרבנים באזור ושל גורמי הבריאות, במטרה להוציא את הישוב מרשימת המקומות האדומים לקורונה, זאת על ידי מספר רב של בדיקות שיצניח את אחוז החיוביים לנגיף. 

כזכור ההחלטה להכריז על רכסים כישוב אדום היתה בשל העובדה כי כיום ישנם במקום יותר מ-80 חולים פעילים, מהם 20 שהתגלו במהלך היממה האחרונה בלבד.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"אני שמח על ההיענות של התושבים - 1 מכל 10 תושבים הגיע להיבדק", אמר ראש המועצה דן כהן. "בהתייעצות עם משרדי הממשלה, ואחרי שהפכנו לעיר אדומה ונאלצנו לא לפתוח השבוע את מערכת החינוך, הובלנו הסברה ושינוי על מנת לצאת מהמצב הזה".

 ילדי מודיעין עילית נבדקים. ארכיון (באדיבות המצלם)

כזכור, בעבר הצליח מהלך זה, כאשר בוצע באופן ראשוני במודיעין עילית, בכך שכל ילדי תלמודי התורה ורבות מבנות הסמינרים זומנו לבדיקות קורונה ואף נחתה פתיחת שנת הלימודים לשם כך.

צעד זה הוציא את העיר - בינתיים - מרשימת הערים האדומות, לאחר שכמות הנבדקים העצומה הורידה באחת את מספר החיוביים לנגיף באופן דרמטי.