אאא

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון, בי גנץ, יגיע הערב לביקור מיוחד בעיריית בני ברק כאורחו של ראש העיר אברהם רובינשטיין. 

הביקור מקבל משמעות בשל הביקורת הקשה של המגזר החרדי נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שאישר בשבוע שעבר להטיל סגרים על הערים החרדיות. יצוין כי בשעה האחרונה נתניהו דחה את אישור הטלת הסגרים.

הביקור בעיריית בני ברק יתקיים בעשה 18:30. גנץ צפוי למסור הודעה הודעה לתקשורת בסיום הביקור.

כזכור, במכתב של ראשי הערים החרדיות, בראשות ראש עיריית בני ברק, תקפו הנציגים החרדים את נתניהו וכתבו: "אנו מודיעים לך בזאת כי הציבור החרדי כל כולו לא ישכח את העוול שנעשה לו. לא נשכח מי האיש שחתם בידו, פעם אחר פעם, על הפיכתנו למפיצי מחלות ואויבי העם, בענישה סלקטיביות של רבבות משפחות, בני המגזר החרדי. ההחלטות שקיבלת, פעם אחר פעם, נעשו בהעדר הגיון ותוחלת בריאותית ומכוונות באופן חד וברור נגד הציבור החרדי.

"אנו רואים בך את האשם היחידי לצעדי ענישה אלו, להשפלת כבוד המסורת וכבודנו כאזרחים לגיטימיים בארץ הזו. לא נוכל להחריש עוד. הקול – קולך, אך בסופו של יום, תישמע תגובתם הנכאבת של רבבות תושבי הערים החרדיות – בקולם".

כמו כן, ראש הערים הודיעו לנתניהו: "אנו נפסיק את שיתוף הפעולה עם הרשויות השונות בכל הנוגע לסגר. רשויות המדינה מוזמנות לפעול בעצמם כפי שהן פועלת בלאו הכי מעל ראשינו, טלו אתם ובאופן אישי אתה ראש הממשלה, את האחריות לשינוי ולביצוע".