אאא

יו"ר ועדת החוקה של הכנסת, ח"כ יעקב אשר הבהיר הבוקר (שני) בפתח הדיון בוועדה כי "הכותרות בתקשורת מעוותות, כביכול במקום סגר מלא לשמונה רשויות עשו חלופה של סגר לילי על 40 רשויות. זה לא נכון".

"מה שקרה הוא בדיוק ההיפך", הוסיף אשר, "היו אמורות להיות 38 רשויות אדומות, ומישהו החליט ששמונה מתוכן יהיו בסגר מלא והשאר בסגרים ליליים. גילינו לתדהמתנו בדיון בוועדה שהכל הסתמך על המצאה חדשה שיצרה 5 צבעים במקום ארבעה ובהם אדום בוהק ואדום פחות בוהק. מישהו החליט להוסיף חצי נקודה ששינתה את הכל, דבר שאפילו לא עלה בוועדת השרים".

הוא פנה לראשי הרשויות ואמר: "כל מה שראיתם בכותרות הוא שקר וכזב. מנענו עוול גדול ממאות אלפי תושבים, במקרה חרדים וערבים, אבל זה יכול להיות כל אחד אחר".

הוא עדכן על שיחתו עם ראש הממשלה: "העמדתי את ראש הממשלה על הטעות בהטלת סגר מלא על ערים בודדות, לא איימתי ולא דיברנו פוליטיקה. ההיגיון ניצח, ומה שיהיה מהערב הוא סגר מתון, לילי, ברשויות מסוימות".

"אני פונה מכאן לתושבי הערים", המשיך אשר, "לא ניתן שתהיה שרירותיות אבל את ההחלטות והנחיות הבריאות צריך לקיים. עם זאת, לא יכול להיות שנתעסק בקביעת תקנות ואף אחד לא יישם בשטח. מישהו צריך לתת מענה למצוקת הרשויות. חייב להיות מטה מסודר ומשולב עם משרד הבריאות ופקע"ר. ראשת העיר בית שמש צריכה לשמוע שיש אצלה סגר היום בלי שמדברים איתה?!".