אאא

ח"כ אלי אבידר, מבכירי מפלגת 'ישראל ביתנו', מפתיע בראיון ב'אולפן כיכר', ותומך פומבית בהוראת מרן הגר"ח קנייבסקי שלא לסגור את הישיבות ותלמודי התורה - למרות העוצר, וחושף כי הולך לקבל מהגר"ח 'דעת תורה'. הראיון המלא, מחר בתוכנית 'סוגרים שבוע עם ישי כהן'.

"התחלואה באחוזים שלה נקבעת בגלל שבודקים", טוען ח"כ אבידר. "אם יבדקו תשעה מיליון אזרחים בישראל, אני מבטיח לך שרמת התחלואה תהיה גבוהה - לאו דווקא בחלוקת חרדים וערבים.

"בבני ברק רצו להגדיר אותה כאדומה אז שלחו את הציבור להיבדק כדי להוריד את האחוזים, מדובר פה בישראבלוף אחד גדול. הוא סוגר את החרדים והערבים. למה? כדי להגיד לציבור שאנחנו במצב חירום ובמצב קשה - ואין מצב קשה".

ח"כ אבידר הפתיע ואמר: "זה שהרב קנייבסקי אמר שלא לסגור תלמודי תורה וישיבות - כל הכבוד לו! כל הכבוד לו שהוא עשה את זה, אני אומר לך את זה ואני אומר את זה בוועדות: אסור לסגור בתי כנסת, אסור לסגור ישיבות, אסור לסגור אולמות שמחה.

"אני לא מדבר מחוסר אחריות, אני חושב שיש כבוד למסורת ב'ישראל ביתנו', יש שבעה ח"כים שכל אחד ומלואו. אבל באופן גורף אני אומר לך, יש לנו חברי כנסת חילונים שהילדים שלהם לומדים בבתי ספר דתיים בפתח תקווה, יש לך חברי כנסת שהולכים לקבל דעת תורה, אחד מהם יושב מולך". 

ממי אתה מקבל דעת תורה? אולי מהגר"ח קנייבסקי?

"בוודאי, אני לוקח ממנו דעת תורה, הלכתי לקבל ממנו דעת תורה. גם מהרב שמעון בעדני מש"ס".