אאא

 "בקשת הדחייה מבג"צ בנושא חוק הגיוס - אירוע טכני בלבד", כך טוענים בצהריים (רביעי) בכירים ב'כחול לבן' בהתייחסות לטענות החרדים כי שר הביטחון בני גנץ משתמש בחוק הגיוס כ'בן ערובה' להמשך קיום הממשלה.

לדברי הבכירים: "אנחנו קרובים להסכמות עם החרדים בחוק הגיוס. בקשת הדחייה מבג"צ הגיעה משיקולים טכניים. לא יהיה ניתן להעביר את החוק בחודשים הקרובים בשל הפגרה של הכנסת והעובדה שהחוק מצריך דיונים רבים בכנסת. טכנית - לא יהיה ניתן להעביר בחודשים הקרובים ולכן ביקשנו דחייה".

בכיר בסיעה הוסיף: "אנחנו לא נצליח להגיע לקידום מהיר של החוק לפני שיש הסכמה מצד כל חברי הקואליציה, וזה כולל את הנציגים החרדים. כשיהיו הסכמות נצליח להתקדם. ולכן יש בקשת אורכה מבג"צ".

"אנחנו קרובים להסכמות, אך זה עדיין לא הבשיל לחקיקה", סיכם הבכיר.

 בני גנץ: לא משתמש בחוק הגיוס כערובה

כזכור, בכיר חרדי בממשלה תקף הבוקר,ב שיחה עם 'כיכר השבת', את השר בני גנץ שלדבריו מחבק את החרדים אך "ביד השנייה הוא מחזיק את חוק הגיוס כבן ערובה, החוק החשוב ביותר למגזר החרדי. הוא מחזיק בחוק כבן ערובה, בכדי לראות שהממשלה תחזיק מעמד בעוד כשלושה חודשים ולכן הוא מבקש מבג"צ אורכה של ארבעה חודשים, לראות האם בדצמבר איך החרדים ינהגו במצב שנגיע שוב למשבר פוליטי".

"גנץ התראיין אצל ישי כהן ב'כיכר השבת' ואמר שהחוק מוכן", ממשיך הבכיר בדבריו, "כך גם לפני כשבועיים בשיחת תדרוך עם כתבים חרדים. ואכן, החוק מוכן, חד משמעי. אבל הוא מחזיק בחוק כבן ערובה. הוא אמר בראיון שהוא מדינאי ואחר כך פוליטיקאי, אבל בפועל נוהג הפוך". 

הבכיר החרדי הוסיף: "אני קורא לראשי הרשויות החרדים, שידעו עם מי יש להם עסק. עושים עליהם סיבוב. כעת זה המבחן שלו האם הוא הגון. דיבורים כמו חול, עכשיו זה שלב המעש".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כזכור, בראיון ראשון למגזר החרדי, כאן ב'כיכר השבת', נשאל גנץ על נושא חוק הגיוס והכחיש שמחזיק בחוק כבן ערובה.

'חוק הגיוס'. לפני שבועיים סיפרת לנו שהחוק מוכן. אז למה יקשת עוד ארכה מבג"צ?

"כי אנחנו היינו במשבר פוליטי, שנמשך בשבועיים האחרונים, ואני מקווה שזה יעבור בחודשים הקרובים".

משתמשים בחוק הגיוס כבערובה, כדי שהחרדים לא יקבלו את החוק אם הממשלה לא תחזיק?

"אתה מדבר, באמת ישי, עם מישהו שהוא קודם כל מדינאי ואחר כך פוליטיקאי. לא קודם פוליטיקאי ואז מדינאי. אולי זה חיסרון, אולי זה יתרון... תעשה מה שאתה מבין.

"ואני מאמין שבחברה הישראלית חייב להיות מתווה שירות של העם והמדינה, שיתאים לשבעים שנה הקרובות, על כל מרכיבי החברה הישראלית. בינתיים עושים חוק גיוס שיאפשר לנו לתת תשובה לבג"צ, עד שיהיה ניתן לבצע את הרפורמה היותר משמעותית".