אאא

פרסום ראשון: המחזה החריג שנצפה סמוך לבית מדרש בבני ברק, כאשר לאחר תקיפת שוטרים שבאו לאכוף הנחיות קורונה אחד מהם השליך שקית אשפה על המתקהלים, נבדק כעת (שני) במחלקה לחקירות שוטרים.

כזכור, אמש פרצה מהומה ברחוב חגי בעיר, לאחר ששוטרים שניסו להיכנס לבית המדרש בוהוש הממוקם שם, כדי לאכוף את הנחיות הבריאות, הותקפו על ידי חלק מהמתפללים שהיו באותה עת באמצע תפילת מעריב.

עד ראיה ששהה במקום סיפר ל'כיכר השבת' כי המתפללים חסמו את הכניסה לבית המדרש באמצעות פחי אשפה, בעוד חלקם יידו חפצים לעבר הניידת, כאשר בשל ההתנגדות, נאלצו השוטרים להימלט מהמקום ולהזעיק כוחות נוספים.

לאחר הגעת הכוחות הנוספים התפתחה מהומה גדולה, תוך שהשוטרים דוחפים בחזרה את החסידים ואחד מהם אף תועד, כאמור, כשהוא זורק שקית אשפה - שהושלכה לעבר השוטרים - על החסידים, אשר חלקם קראו קריאות גנאי לעבר השוטרים.

ממשטרת ישראל נמסר לאחר האירוע: "המשטרה הוזעקה למקום על מנת לאכוף התקהלות אסורה של מאות בניגוד לחוק. שוטרים שהגיעו למקום הורו למתקהלים להתפזר ונתקלו בסירוב של חלק ניכר מהם שגידפו אותם, צעקו לעבר השוטרים 'תחזרו לגרמניה', והשליכו לעבר השוטרים שקיות אשפה, עגלות סופר, ביצים ועוד ואף גרמו נזק לניידת".

"השוטרים שהיו במקום נאלצו להזעיק סיוע להפסקת ההתפרעות ולפיזור ההתקהלות. למרות האמור, האירוע המצולם חריג והתנהגות השוטר אינה עולה בקנה אחד עם הנורמות והערכים המצופים משוטר בארגון. ועל כן הנושא ייבדק ויטופל בהתאם", נמסר עוד.

מהמחלקה לחקירות שוטרים נמסרה כעת ל'כיכר השבת' התגובה הלקונית הבאה: "הסרטון התקבל במח"ש, והעניין ייבדק".

 

  • סרטון זה מופץ ברשתות החברתיות וניסיונותינו לאתר את בעל זכויות היוצרים לא צלחו. אם זהות הצלם ידועה לכם הודיעו לנו בדוא''ל [email protected] השימוש בסרטון נעשה בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים, התשס''ח-2007.