אאא

מעטים הם הרגעים בהם שר התורה ר' חיים קנייבסקי מתבטא על מאן דהו בכאלו ביטויים, ובכפל כפליים כשמדובר על קבוצת אברכים שנכנסו להיבחן על מה שלמדו במשך הזמן האחרון.

מרן שר התורה שליט"א במכתב נדיר ומיוחד: הסכם יששכר – זבולון עם רשת הכוללים 'ש"ס אידן' היא המהודרת ביותר

הגר"ח קנייבסקי שבחן וראה את ידיעתם המופלאה של אברכי הכוללים הרבנים הגאונים בכל חלקי הש"ס, התרגש מאוד מסקירה שנמסרה בפניו ולפיה אברכי רשת הכוללים ילמדו בשנה הקרובה למעלה ממיליון דפי גמרא בס"ד 

מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א, שיגר אתמול מכתב ברכה נדיר מאוד וחריג מאוד, לגאב"ד פוזנא ומייסד רשת כוללי 'ש"ס אידן', נאמנו חביבו הגאון רבי אברהם הלוי אייזען שליט"א  

"בפרוס השנה החדשה הבעל"ט", כותב מרן שר התורה במכתב החריג, "הנני בזה לברך לכל תומכי רשת הכוללים ש"ס אידן".

מרן שר התורה אינו מסתפק רק בדברי ברכה יבשים, ומוסיף בדברי שבח לרשת הכוללים שבנשיאותו והאברכים הגאונים הלומדים בהם אותם הוא מתאר כ"תלמידי חכמים מופלגים וחשובים ביותר הזוכים ללמוד גפ"ת ולסיים את הש"ס כולו מידי שנה בשנה בידיעה ובידיעה ברורה".

"וכבר כמה פעמים שהיו אצלי והפליאו בידיעותיהם המפליגות בכל הש"ס בעיון ובבקיאות", כותב מרן, במכתבו, לאחר שהאברכים נבחנו אצלו לפחות פעם בשנה, ובכל פעם הוכיחו את ידיעותיהם הבהירות בכל רחבי הש"ס, עד שהאירו פניו של מרן שה"ת, והפטיר בחיוך שבע רצון 'זיי קענען ש"ס' (הם יודעים את הש"ס).

הסכם יששכר-זבולון המהודר ביותר 

את המכתב המיוחד כתב מרן לאחר שנמסר לו כי הורחבו השורות ונוספו שני כוללים נוספים לרשת הכוללים בביתר עילית, ובבירה הבריטית לונדון שם עומד בראש הכולל הרב הגאון רבי אברהם דוד אולבסקי, בעבר אחד מגאוני האברכים בכולל ש"ס אידן בירושלים בראשותו של הגאון רבי משה אייזיק סאמעט ראש הכוללים.

בהתחשב בעובדה שכל אחד מאברכי הכולל לומד מדי שנה מינימום של 13,555 דפי גמרא, בסדר לימוד שבמסגרתו חוזר כל אחד מהאברכים מספר פעמים על הש"ס בכל שנה, נאמר למרן, עולה החשבון לפי מספר האברכים, העומד על 74, שבשנה הקרובה, שנת תשפ"א, ילמדו אברכי 'ש"ס אידן' לפחות 1,003,070 דפי גמרא. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כאשר שמע מרן את הדברים הללו, אורו פניו וביקש לשגר מכתב ברכה מיוחד לאב"ד פוזנא הגאון רבי אברהם הלוי אייזען, אשר הגה את רעיון הקמת כוללי 'ש"ס איד'ן', ואף ייסד את רשת הכוללים בעשר אצבעותיו, כשהוא עומד על האברכים הגאונים, ומטפח אותם ביד רחומה עד שהוא הופך כל אחד ואחד מהם ל'ש"ס איד' בפני עצמו. 

במכתב מדגיש מרן כי הוא התרגש לשמע ההתפתחויות בכולל "ובפרט בשנה זו זכה להענות לבקשתי בפתיחת עוד שני כוללים בארה"ק ובחו"ל – בביתר ובלונדון".  

מרן שר התורה העומד בנשיאות הכוללים, הוסיף גם ברכה מיוחדת לתומכי הכולל וכתב "ואשרי אלו הזוכים לתמוך ברשת הכוללים ש"ס אידן בהסכם שותפות יששכר זבולון המהודרת ביותר... ואברך אותם שבזכות זו יזכו לכל משאלות לבם לטובה בברכה והצלחה בכל הענינים ולשנה טובה ומתוקה. וכל הברכות האצורות בתורה לפרנסה טובה, ולרפואה וישועות, עד ביאת גואל צדק אמן, בברכת כתיבה וחתימה טובה - חיים קנייבסקי".

למידע נוסף על ש"ס איד'ן, ולראות מבחנים חיים או לתרום לחצו כאן>>

כמו כן ניתן  לתרום בעמדות נדרים פלוס וקהילות על שם "רשת הכוללים ש"ס איד'ן".