אאא

עידן עמדי: "כבר חמש שנים בכל חודש אלול, אני מקליט שיר לימי הרחמים והסליחות וגונז, משתתף בפרוייקט כזה או אחר וברגע האחרון מחליט שזה לא המועד הנכון.

הרבה שנים תהיתי אם יש לי בכלל מה לחדש בתוך הכתבים והמנגינות שמוכרים לנו כל-כך עוד מהיותנו ילדים.

לפני כמה חודשים, פנה אליי נאור כרמי עם הלחן הזה ל׳אדון הסליחות׳ וברגע שנכנסתי להקליט, משהו לא ברור עבר עליי.

הרגשתי שהטקסט הזה, בניגון הזה, מקבל רוח חדשה.

ביהדות יש לכוונה משמעות גדולה ועמוקה,

לא סתם שגור בפינו המשפט ׳העיקר הכוונה,

שנדע שלאופן שבו אנחנו ניגשים לדברים יש עוצמה לפחות כמו לתוצאה עצמה.

השנה האחרונה הייתה שנה מאתגרת לכולנו,

אני רוצה לאחל לכל עם ישראל,

שנה טובה ומבורכת ושכל המר הזה יתהפך למתוק במהרה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'מוזיקה' ותישארו מעודכנים

האזנה טובה,

עידן עמדי."

בפרויקט המוזיקלי 'צמאה' במסגרתו מחדשים אמנים ישראלים ניגוני חב"ד עתיקים, לא מפסיקים לחדש ולהפתיע, והפעם עם ליהוק מוצלח נוסף המצטרף להצלחה: עידן עמדי מבצע את אחד הפיוטים המרטיטים המתאים במיוחד לימים אלו ימי הרחמים והסליחות: 'אדון הסליחות'.

מחבר הפיוט הקדום אינו ידוע, ואולם נהוג לאומרו בקרב כל עדות המזרח, והוא מושר בהזדמנויות רבות.

הפיוט מבטא את גדולתו של הבורא ואת מידת הסליחה המופלאה שלו. הכול גלוי וידוע לפניו, הוא בוחן לבבות וחוקר כליות, ועם זה סולח עוונות ועונה בעת צרות.

נאור כרמי, המפיק והמעבד המוזיקלי של צמאה אמר: "אני רואה את עידן בתור 'הישראלי היפה'. הוא בעיניי שחקן נשמה ושליח שרואה את עם ישראל, דואג לו ומחובר אליו, כפי שלקח את הדאגה לאמנים בתקופת הקורונה על כתפיו והיה הנציג שלנו. עידן מוכשר בצורה יוצאת דופן. שלחתי לו סקיצה של 'אדון הסליחות' מתוך מחשבה שהוא יתחבר לניגון ואכן כך היה, הוא הרגיש שזה יתאים לו. ברגע בו הוא שר אותו, זה היה בינגו. הוא פשוט כבש אותי בביצוע הזה. גם החיבור האישי שלו לניגון וגם החיבור ביני לבינו, זה היה מרגש בצורה יוצאת דופן. עידן מלא ברגש ובאכפתיות והיה פה חיבור אמיתי ונוגע בין אמן לטקסט, מלא ברגש, משהו שאני לא פוגש בכל יום".