אאא

במעמד מיוחד בהשתתפות ראשי הישיבה, רבנים ותושבים, הונחה אמש (שני) אבן הפינה לבית הכנסת החדש של "חניכי ישיבת חברון" בשכונת גני הדר בפתח תקווה.

במעמד השתתפו ראש ישיבת 'חברון' הגאון רבי יוסף חברוני, רבני שכונת 'גני הדר', הגאון רבי משה רוט והגאון רבי יקותיאל רוזנבאום, וראש העיר פתח תקווה רמי גרינברג.

מדובר במבנה בית כנסת גדול ומפואר שתוכנן זה שנים להיבנות עבור ציבור מתפללים גדול בשכונת גני הדר – הקהילה המשגשגת של בוגרי ישיבת חברון, ובשנים האחרונות, בהוראתו של ראש העיר רמי גרינברג, הגורמים המקצועיים קידמו את התוכניות.

"22 שנה אנחנו גרים פה", אומר אחד המתפללים, "מסביב, לכל הקהילות יש מבנים מכובדים, אנחנו לא זכינו עדיין להגיע אל המנוחה והנחלה. ההתגייסות המשותפת של ראש העיר עם ראשי הישיבה להתחיל בבניית מבנה קבע ראוי, מרגשת מאד וממלאת אותנו בתקווה גדולה".

ראש ישיבת חברון, הגר"י חברוני אמר כי "זכות גדולה עומדת לראש העיר רמי גרינברג שעומד בראש הדבר הגדול הזה של הקמת בית מדרש לקהילה המפוארת של בוגרי הישיבה שמשגשגת במרכז העיר ופה בשכונה, אין ספק כי הדבר יהיה עבורו ועבור העיר פתח תקווה כולה בימי הדין מליץ יושר בשמים".

הגר"י רוזנבאום, רב קהילת 'קהל חסידים': "הקהילה הקדושה הזאת עברה הרבה עד שהגיעה לרגע הזה, אך אנו כיהודים יודעים שדברים שבקדושה לא באים בקלות, ולכן זה מעיד על גדולתה וחשיבותה של הקהילה, אבל זה גם מסמל על מי שזוכה להמציא את הפתרון ולהביא לבניית בית הכנסת החדש. את ההיכרות ביני לבין ראש העיר רמי גרינברג עשה לפני שנים רבות, הרב זלצמן רבה של 'נווה ירק', שאמר לי אז, 'דע לך שיש לכם בעירייה עובד יהודי שליבו חם לכל דבר שבקדושה, קוראים לו רמי גרינברג...'".

ראש העיר רמי גרינברג אמר בדבריו כי "קהילת בוגרי ישיבת חברון גם כאן בגני הדר וגם במרכז העיר, היא קהילה איכותית גם ברוחניות וגם בבין אדם לחבירו. המעורבות של ראשי הישיבה בקהילות הבוגרים של הישיבה מעוררת התפעלות. העיר פתח תקווה מתברכת בכם, וזו זכות שלנו לתת ולסייע לקהילה חשובה ומפוארת כזאת, שיוכלו להתבסס ולפרוח ברוחניות ובגשמיות.

"אנחנו במעמד מרגש של הקמת בית כנסת - בתקופה מרגשת של הימים הנוראים, וברקע התקופה הכללית של מגיפת הקורונה, בו נמצאים כל העולם ברחבי תבל. זו תקופה לא פשוטה בה אנו רואים כיצד נגיף קטן בלתי נראה מצליח לשנות את כל העולם, ולכן הטקס הזה מרגש על רקע התקופה הנוכחית. כי כשרואים מה עושה המגיפה מבינים שאנו צריכים לשים את מבטחנו רק בקב"ה ולא באף דבר אחר.

"כאן אנחנו בונים 'בית מקדש מעט' לקהילת בוגרי ישיבת חברון, אני סמוך ובטוח שבזכות בנייה של עוד בית כנסת ועוד בית לקב"ה בעם ישראל, ובזכות לימוד התורה והתפילות שיהיו כאן בעתיד, זה מה שיביא לסליחה ומחילה לעם ישראל ותילקח מאיתנו המגיפה הנוראה הזו של הקורונה, ונצא ממנה מחוזקים יותר באמונה ובבין אדם לחברו".