אאא

זמן קצר לאחר פטירת רעייתו, הרבנית שולמית בעדני ע"ה, התיישב הלילה (רביעי) הגאון רבי שמעון בעדני, חבר מועצת חכמי התורה, ללמוד הלכות אבילות, כפי מה שמותר למי שאונן ללמוד.

הגר"ש קרא לנאמן ביתו הרב משה אדיר, ראש כולל 'עמל התורה' ויחד החלו ללמוד את 'הלכות אבילות'.

"אמת מה נהדר המראה", אומר ל'כיכר השבת' אחד התלמידים של הגר"ש, "ברגעי השיא של האבלות והצער, מורנו מתפנה מהכל כדי להמשיך בעמל התורה, מרגיע את נפשו האבלה בתורה הקדושה, כמה מוסר השכל יש לנו ללמוד מהתמונות הללו".

 (צילום: יעקב כהן)
הגר"ש בעדני בביתו, הלילה (צילום: יעקב כהן)

כפי שדווח ב'כיכר השבת', אמש, סמוך לחצות הלילה, נפטרה הרבנית שולמית בעדני ע"ה, אשת הגאון רבי שמעון בעדני, חבר מועצת חכמי התורה, והיא בת 88 בפטירתה.

הרבנית, התמוטטה לפתע בביתה ואיבדה את הכרתה. כוחות ההצלה שהוזעקו למקום פתחו בפעולות החייאה אך כעבור שעה קלה נאלצו לקבוע את מותה.

הגר''ש בעדני בביתו, הלילה (צילום: יעקב כהן)
הגר"ש בעדני בביתו, הלילה (צילום: יעקב כהן)
הגדלה
הגר''ש בעדני בביתו, הלילה (צילום: יעקב כהן)
הגר"ש בעדני בביתו, הלילה (צילום: יעקב כהן)

הגר"ש בעדני, שייבדל לחיים ארוכים, נישאה לרעייתו ע"ה, אחייניתו של הרב שלום אהרון לופס זצ"ל שכיהן כרב העיר עכו במשך ארבעים וחמש שנה, לפני למעלה מ-60 שנים. בתחילה התגוררו בירושלים ולאחר נישואיהם, מונה הגר"ש לר"מ בשיעור ג' ולאחד מראשי ישיבת פורת יוסף., לצדו של ראש הישיבה הגר"ש כהן, נשיא המועצת.

לאחר תקופה עברו לגור בבני ברק שם הקים הגר"ש את כולל 'תורה וחיים' יחד עם הגאון רבי משה פרדו. עם הקמת תנועת ש"ס מונה לחבר מועצת חכמי התורה ומני אז משמש כאחד הרבנים הבולטים של התנועה.

הלוויתה תצא הבוקר, יום רביעי, בשעה 11:00 מהיכל כולל 'תורה וחיים' ברחוב רבי עקיבא 133 בבני ברק, בדרכה לבית החיים בבני ברק.