אאא

פרסום ראשון: אחד היהודים המשפיעים בעולם ונשיא הקונגרס היהודי, רון לאודר, החליט הערב (רביעי) להתערב במשבר בגבול בלארוס-אוקראינה וכתב מכתב לנשיא אוקראינה זלנסקי.

בפתח המכתב כותב לאודר: "אדוני הנשיא היקר כפי שאתה יודע כבר הרבה יהודים עולים לרגל לעיר אומן וזה נהפך לאירוע פופולרי מאוד בשנים האחרונות".

"מה שפחות ידוע", ממשיך לאודר, "זוהי העבודה שחסידי ברסלב המקוריים הנסיעה בשבילם היא חובה גמורה. במשך למעלה מ-200 שנה, כל חסיד ברסלב מחויב בכל כוחו - להגיע לאירוע השנתי".

"לפי החדשות האחרונות, אני רואה תמונות מזעזות עם אזור הגבול עם בלארוס, שם עומדים מאות חסידי ברסלב שנמצאים בתנאים קשים בין הגבולות וזה נהפך להיות משבר הומינטרי".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

 לאודר מסביר על השקפת עולמו בראיון מיוחד ל'כיכר'

לאודר מוסיף וכותב, "כנשיא הקונגרס היהודי העולמי, אני מרגיש מחויב  להתחנן בפניך שתרשה לפחות לקבוצה של המחויבים להיכנס לאוקראינה לראש השנה - להיכנס, תחת ההנחיות החמורות של הקורונה".

"במשך עשרות שנים, אוקראינה מציגה פריחה כלכלית ותרבותית גדולה מאוד - תחת הנשיאות שלך, ואתה בין האחראים על כך. המרכזיות של העיר אומן במסורת היהודית משחקת חלק נכבד במשיכה של משקיעים באוקראינה, אני מאמין שאוקראינה ואומן במיוחד נועדו להיות מרכז עסקי פורח".

"אני באופן אישי רואה עניין רב בהתפתחות הזו ואני מקווה לעזרתך המהירה במשבר הזה ואני מקווה לפגוש אותך בקרוב באוקראינה".

המכתב של לאודר
המכתב של לאודר