אאא

מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר, משה בר סימן, האיש שהפך לפנים של המאבק בקורונה בגל הראשון, מסביר כי יש להערך כי האירוע יימשך עוד שנתיים לפחות.

"כציבור, התנהלנו בצורה מופתית בגל הראשון. נשמענו להוראות, אבל החזקנו את זה לפרק זמן קצר, וקיווינו שמאיזושהי סיבה יהיה בסדר, שהקיץ יבוא לעזרנו, אבל זה לא קרה. עכשיו, אנחנו צריכים לגייס את כל הכוחות ולהבין שאנחנו מתמודדים עם אירוע שבקלות יכול להימשך לתוך 2022 ואולי אפילו יותר. הרי אנחנו לא יודעים עדיין מה יהיה עם החיסונים, ומה תהיה היעילות שלהם". 

את הדברים אמר בשיחה עם גולן יוכפז וענת דוידוב, ברדיו 103FM. לדבריו, "ברמה הגלובלית אני חושב שהקורונה תהיה אחד מהאירועים המכוננים בהיסטוריה האנושית, ואנחנו נראה הרבה דברים שישתנו בעקבותיה".

הוא הוסיף, "אני מקווה שאנחנו, ומדינות אחרות בעולם, נצליח לייצר שגרת קורונה בה אנחנו מנהלים חיים רגילים, ושומרים על הפעילות הכלכלית, אבל עושים זאת בדרך שמונעת הדבקה המונית". 

בר סימן טוב טען כי "עיקר הבעיה היה במהלך החזרה ללימודים ובאירועים ההמוניים. בעיניי זה בסדר לטעות, זה בסדר שהתקבלה החלטה לא נכונה, אבל ברגע שהבנו את זה היינו צריכים לבצע את הצעדים הדרושים".

עוד אמר כי לתפיסתו הדבר החשוב ביותר כרגע הוא לטפל בעניין הלימודים ובהתקהלויות: "הם מצע להדבקה. הרי לווירוס אין זהות פוליטית, הוא נמצא איפה שאנשים מתקהלים".