אאא

שנת תשפ"א תירשם כשנה בה התחבורה בירושלים נכנסה לעידן חדש. משרד התחבורה בראשות השרה מירי רגב וחברת אגד, השיקו  את  "אגד תיקתק", שירות חדיש וייחודי שצפוי לשנות את פני התחבורה הציבורית בעיר. תושבי ירושלים באזורים השונים ברחבי העיר וודאי נחשפו כבר למיניבוסים החדישים העושים דרכם בנתיבי הנסיעה השונים בעיר. השירות החדש מאפשר לתושבי הבירה לנוע ברחבי העיר במיניבוסים שיתופיים חדישים, מהירים, נוחים וידידותיים, בהזמנה אישית, ואף בהזמנה עתידית מראש, תוך חישוב המסלול היעיל ביותר המחבר בין תחנות האיסוף ליעדים. 

הזמנת השירות מתבצעת בלחיצת כפתור דרך אפליקציית אגד (זמינה להורדה חינם בכל חנויות האפליקציות, כולל במכשירים המפוקחים)

להורדה כנסו לכאן>>

מזמין השירות מזין את היעד אליו הוא רוצה להגיע והאפליקציה, באמצעות אלגוריתם ייחודי אשר פותח בידי חברת VIA, מייצרת עבורו את המסלול השיתופי המהיר ביותר. תושבי ירושלים אף ייהנו משירות "הזמנה עתידית" אשר יאפשר להזמין את רכבי השירות מראש לשעה ספציפית בה הרכב יאסוף את הנוסע. יצויין, כי כרגע השירות מצוי בהרצה באזורי פעילות מוגדרים ובעתיד כאשר הביקושים יעלו השאיפה תהיה לרשת את כל העיר בשירות החדשני. 

בשלב ראשון יפעלו בעיר 50 מיניבוסים, עלות הנסיעה היא בין 10 ל-15 ש"ח, בהתאם לשעות העומס. לאזרחים ותיקים הנחה בגובה של 50 אחוז מעלות הנסיעה. השירות יפעל בימים א' עד ה', בין השעות 6:00 ל-21:00. גם לגבי שעות הפעילות, בדומה לאזורי השירות, במידה ויראו ביקושים ערים וצורך בהרחבת שעות הפעילות החברה תפעל להגדלת טווח השעות.

שירות "אגד תיקתק" פועל כבר חצי שנה בחיפה ונרשמת עליה חדה ועקבית בשיעור המשתמשים החדשים וזאת לצד נאמנות מרשימה של כל מי שהתנסה בשירות.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח״כ מירי רגב: ״שירות אגד תיקתק הוא בשורה גדולה לתושבי ירושלים שזוכים לשירות פרימיום בדומה לזה שפועל כבר בתל אביב ובחיפה. אני רואה את קידום התחבורה הציבורית החכמה והמזמינה כמשימה מרכזית של משרד התחבורה בראשותי. עם סיום ההשקה הראשונית של השירות נבחן את ביצועיו ונסיק את התובנות הנדרשות להמשך הפעלת השירות בירושלים ובערים נוספות״.

מנכ"ל אגד, אבי פרידמן: " זו התרגשות גדולה להכניס את אחת הערים החשובות בעולם אל העידן הבא של התחבורה הציבורית. 'אגד תיקתק' צפוי לשנות את פני התחבורה הציבורית בעיר ולהעניק שירות תחבורה ציבורי מהיר, נוח ומותאם אישית בעלות כספית נמוכה.

'אגד תיקתק' יפעל במקביל לשירותי התחבורה הקיימים כיום בעיר וכולנו תקווה כי במרוצת הזמן השירות יגדל ויתרחב ואף יסייע להפחתת עומסי התנועה בעיר דרך צמצום השימוש ברכב הפרטי. השירות פועל בעיר חיפה בחצי השנה האחרונה, במהלכה קיבלנו אין ספור תגובות מתושבים על נוחיות ויעילות השירות. כולי תקווה שגם תושבי ירושלים ייהנו מהשירות החדשני והיתרונות אשר הוא מציע". 

להורדה כנסו לכאן>>

 

אורן שובל, מייסד שותף ומנהל מרכז הפיתוח של Via: "אנחנו גאים על שיתוף הפעולה עם חברת אגד, בהשקת מערכת ההפעלה של הדור הבא של התחבורה הציבורית. תחבורה ציבורית יעילה ונוחה לשימוש היא מרכיב מרכזי במרקם החיים היומיומי של כולנו, על אחת כמה וכמה בתקופה מאתגרת זו. ירושלים, עיר הבירה, מצטרפת לעשרות ערים ברחבי העולם בהן מופעלים שירותי תחבורה ציבורית חכמה המבוססים על הטכנולוגיה של Via".