אאא

בסקר שפורסם הערב (רביעי) במהדורה המרכזית של חדשות 12, עולה תמונה מפתיעה; הליכוד יורד, בנט ממשיך לעלות ואם ח"כ שאשא ביטון תפתח מפלגה, היא תקבל שמונה מנדטים.

על פי תוצאות הסקר שנערך על ידי מכון מדגם בראשות מנו גבע בשיתוף iPanel, מפלגת הליכוד יורדת לראשונה מרף ה-30 מנדטים ומקבלת 29 מנדטים.

המפלגות החרדיות מצליחות לשמור על כוחן; ש"ס מקבלת על פי הסקר תשעה מנדטים ואילו יהדות התורה מקבלת שבעה מנדטים, סך הכל 16 מנדטים.

נפתלי בנט ומפלגתו ימינה, מקבלים על פי הסקר 21 מנדטים, ואילו מפלגתו של לפיד, מקבלת על פי הסקר רק 17 מנדטים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

כחול לבן שוב נמצאת במגמת ירידה ומצליחה להגיע רק לתשעה מנדטים. ישראל ביתנו של ליברמן מקבלת שמונה מנדטים.

המפלגה הערבית המשותפת שומרת על כוחה עם 15 מנדטים, ומרצ מקבלת חמישה מנדטים בלבד. 

4 מפלגות שחברות היום בממשלה לא עוברות את אחוז החסימה: העבודה - 1.8% אחוזי תמיכה, הבית היהודי של רפי פרץ רק 0.6%, אורלי לוי-אבקסיס - 0.5%  ודרך ארץ של יועז הנדל וצבי האוזר - 0.6%.  

על פי חלוקה לגושים, גוש הימין מתחזק על אף ההיחלשות של הליכוד וזוכה על פי הסקר ל-66 מנדטים, גוש השמאל עומד על 46 מנדטים, ובאמצע נשאר כרגיל איווט ליברמן.

הפתעת הסקר, היא יו"ר וועדת הקורונה חברת הכנסת יפעת שאשא ביטון, שבמידה ותפרוש מהליכוד ותפתח מפלגה בראשותה, המפלגה תקבל שמונה מנדטים.

על חשבון מי? 4 מפלגות שונות; הליכוד נחלש ב-3 מנדטים ויורד ל-26 בלבד, ימינה נחלשת ב-2 מנדטים ותעמוד על 19. מנדט אחד מיש עתיד-תל"ם שנחלשת ל-16 מנדטים וכחול לבן תקבל רק 7 מנדטים בלבד.