אאא

המשטרה הגיעה להבנות עם כמה קהילות חסידיות בירושלים, לפיהן הם יוכלו לקיים אירועים גדולים בהשתתפות אלפי אנשים במהלך חג הסוכות - בניגוד להנחיות ולתקנות - בתנאי שלא יפורסם כל תיעוד מהמקום, כך מדווח הבוקר (שלישי) כתב 'הארץ', אהרן רבינוביץ'.

הדיווח מתבסס על מקורות חרדים בתוך הקהילות, ולנוכח המציאות בה המשטרה ביצעה אכיפה נרחבת בשכונת מאה שערים כשהיא מתעלמת לחלוטין מאירועים גדולים שהתקיימו כמה עשרות מטרים משם. במשטרה דוחים את הטענות ואומרים כי מדובר בטענות שקריות.

על פי הדיווח של רבינוביץ', מי שהיה איש הקשר של המשטרה מול הקהילות הוא מפקד תחנת לב הבירה, נצ"מ שימי מרציאנו, ששוחח עם נציגי הקהילות השונות במרכז העיר ואישר להם את אירועי שמחת בית השואבה והטישים בתנאי שלא יפורסם שום תיעוד, דבר שאכן בינתיים לא קרה.

 האלימות של מרציאנו (מוטי קסטל, ערוץ 20)

החסידויות מנעו השנה כניסה של זרים אל המתחמים, מה שמנע תיעוד של הפרת ההנחיות, כשבמקביל המשטרה יצרה רעש מלאכותי של "אכיפה" כשפעלה בעוצמה ברחובות הסמוכים, כשהיא עוצרת 18 בני אדם ומחלקת דו"חות לתושבים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

באחד האירועים אתמול תועד נצ"מ מרציאנו כשהוא מכה ילד ומטיח אותו בגדר אבן, זאת כאשר כמה עשרות מטרים משם התקיימו אירועים גדולים שבאמת היו צריכים את התערבות המשטרה, לפי התקנות, אך הדבר לא נעשה.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "בהמשך לפרסום כוזב הבוקר ב'הארץ', בדבר סיכומים לכאורה עם חסידויות בירושלים לגבי הפרות חוק, ברצוננו להבהיר: מדובר בטענות שקריות ואנו דוחים אותם על הסף. המשטרה לא התירה לנציגי חסידויות עריכת אירועים המוניים במהלך החג ולא התנתה כל היתר מעין זה אלא להיפך.

במסגרת ההיערכות המשטרתית לחג ומאמצי ההסברה שבוצעו, נפגשו נציגי המשטרה עם נציגי ציבור שונים במטרה ליצור שיתוף פעולה ולהסביר את משמעות הפרת התקנות והאכיפה שבצידן. בפועל בימים האחרונים, המשטרה ביצעה באזור פעילות אכיפה של התקנות בעקבות הפרות שהתגלו באזור, היכן שנדרש ומתי שנדרש".