אאא

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נבדק היום (שלישי) בפעם הראשונה בבדיקה המהירה, המספקת תוצאה בתוך 15 דקות,  בדיקת "סופיה", ויצא שלילי לנגיף הקורונה.

מוקדם יותר היום, ראש הממשלה נתניהו וסגן שר הבריאות קיש סיירו  בבית האבות 'נווה הורי'״ בירושלים שהטמיע בפעילותו היום לראשונה את מערכת הבדיקות המהירות.

ראש הממשלה התבטא במהלך הביקור: "יש לנו סימנים ראשונים של אופטימיות זהירה שאנחנו בולמים את המגיפה, אבל זה מוקדם מדי להגיד את זה. כל המומחים בלי יוצא מן הכלל אמרו - תחכו לפחות עוד שבוע, כך אנחנו עושים. אבל כשנצא בצורה מדורגת ואחראית, הפעם בגל השני, אני מבקש גם לעשות בדיקות מהירות.

"אנחנו מתקינים היום בבתי אבות ברחבי ישראל את הבדיקה המהירה הזאת, בדיקת 'סופיה', זו בדיקה של 15 דקות. זה יכול לעזור לנו גם בתעופה הפנימית, גם במלונאות, גם בתחומים רבים אחרים - בבתי החולים ובמרפאות. אנחנו נצא בצורה מדורגת ואחראית ולא ניכנע לשום לחצים פופוליסטיים בעניין הזה".

לדבריו: "אנחנו פועלים עכשיו בגל השני בצורה מאוד אחראית, כמו שפעלנו בגל הראשון. בגל הראשון היינו ממשלה אחודה, מלוכדת, וציבור שנענה. כדי שנצליח בגל השני אני צריך את אותו הדבר, ממשלה מלוכדת וציבור שנענה לכללים.

"כל אירופה עכשיו דוהרת אל הסגר השני, אם נפעל נכון אנחנו נצא מהסגר השני במצב טוב יותר בשעה שכל אירופה נכנסת אליו. אז אנא שמרו על הכללים, ואני קורא גם לחברי בממשלה ובקואליציה בכנסת היו מאוחדים".