אאא

"החלטת הממשלה להותיר את הערים האדומות ובהן בני ברק בסגר, אחרי 44 ימים רצופים שהעיר סגורה ומסוגרת – היא החלטה רעה עם השלכות חברתיות וכלכליות שנחווה עוד חודשים רבים", נמסר הערב (חמישי), מעיריית בני ברק לאחר החלטת קבינט הקורונה בנושא.

"בשבוע שבו ארגון הבריאות העולמי מבקש לחדול ממדיניות הסגרים, כאשר נתוני משרד הבריאות מוכחים שבני ברק מחלימה – אנו מוצאים את עצמנו שוב מול חומה של אטימות", מלינים בעיריית בני ברק שספגה את כמות הסגרים הגדולה ביותר מאז פרוץ המגיפה.

בבני ברק טוענים כי מצב התחלואה בעיר דווקא בסימן ירידה, "במהלך השבוע האחרון, נרשמה בעיר ירידה של 65% במספר החולים החדשים, שיעור המחלימים הוא יותר מכפול משיעור החולים. זוהי תוצאה של מאמצי המאבק שלנו בנגיף, ולראייה - כ-70 אחוז מתושבי העיר נבדקו, יותר מכל עיר גדולה אחרת בישראל. לצד פעולות האכיפה בעיר והבדיקות הנרחבות, אחד מכל שלושה חולים כבר פונה מהעיר והכל במטרה לקטוע את שרשרת ההדבקה".

בבני ברק מאשימים את הממשלה בפגיעה מכוונת בחרדים, "מדיניות האגרוף וחומות האטימות לא יביאו להחלמה אלא ייצרו תחלואה חדשה ועמוקה – תחלואה חברתית אני קורא לראש הממשלה, בנימין נתניהו ולשרים לשקול היטב לפני שיגזרו מוות חברתי וכלכלי על הערים המנודות – כולן למרבה הצער צבועות בצבע אחד – של המגזר החרדי", סיים ראש העיר אברהם רובינשטיין את מכתבו הנוקב.

בערים החרדיות טענו היום כי "באורח פלא" הוצאו מרשימת הערים האדומות כל הערים שאינן חרדיות, ורק הערים החרדיות נותרו ברשימה מה שמוכיח על התנהלות לא שקופה המפלה את החרדים.