אאא

לצד הירידה הדרמטית בתחלואת הקורונה במגזר החרדי, היו כאלו שביקשו לטעון כי הירידה נובעת בשל ירידה במספר הבדיקות במגזר החרדי, אך הנתונים הרשמיים חושפים כי בציבור החרדי נבדקים יותר מהציבור החילוני.

כך למשל ביממה האחרונה, כשבודקים את מספר הבדיקות ביחס ל-10 אלף נפשות, עולה כי בציבור החרדי נבדקו 55.4 לעומת 43.8 בלבד בציבור החילוני.

גם פרופסור ערן סגל, ממכון ויצמן, הדגיש כי: "במגזר החרדי בודקים הכי הרבה לנפש, מספר הבדיקות דומה לפני שלושה  שבועות, וירד הכי מעט - לעומת המגזרים האחרים -  בשבועיים האחרונים".

כזכור, מנתונים שפרסם אמש  "מואיז הקטן" - גורם מוסמך המנתח את נתוני הקורונה ומצוטט על ידי משרד הבריאות וגורמי רפואה רבים -  אחרי שהובילו את טבלת הנבדקים ביחס לשיעורם באוכלוסייה, לפי מספר בדיקות ל100,000 איש - החרדים החלו לערוך פחות בדיקות קורונה מהציבור הכללי.

אך כאמור, מהמספרים הרשמיים עולה שבציבור החריד עורכים הרבה יותר בדיקות מאשר בציבור הכללי: "יש ירידה אמיתית בתחלואה, לא מדובר ב'משחק' במספר הבדיקות. כן יש ירידה בבדיקות בכל הארץ, למה? כי אנשים לא חולים, לא סובלים מתסמינים אז לא מגיעים להיבדק", מסביר גורם בכיר במשרד הבריאות.

בתוך כך, כאמור, כלל הערים החרדיות הפכו הבוקר ל'כתומות', כך שביממה הקרובה הערים בני ברק, מודיעין עילית, אלעד וביתר עילית צפויות לצאת מהסגר.