אאא

היום (שלישי), נערך ביקור ההיסטורי של משלחת איחוד האמירויות לישראל, עם שרי האוצר והכלכלה של איחוד האמירויות, עובייד חומייד אל-טייאר ועבדאללה בן-טוק אל-מארי. בין הצדדים נחתמו ארבעה הסכמים משמעותיים שמניחים תשתית למגזר העסקי ולאזרחים - הסכמי תעופה ופטור מאשרה (ויזה), הסכם הגנה וקידום השקעות הדדיות, ומזכר הבנות לשת"פ בנושא מדעים וטכנולוגיה.

ההסכמים מהווים תשתית להגברת שיתופי הפעולה הכלכליים, הסרת חסמים, והקניית וודאות למשקיעים. הם צפויים להגביר את המסחר בין ישראל ואיחוד האמירויות, לסייע במיזמים משותפים, לעודד את הצמיחה של שתי הכלכלות ולאפשר שיתופי פעולה ארוכי טווח בין משרדי האוצר והממשלות.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שקידם את פני המשלחת האמירתית והאמריקנית שהגיעה לישראל. אמר:"ברוכים הבאים לישראל. היום אנחנו עושים היסטוריה לדורות. זה הביקור הראשון אי פעם מהאמירויות בישראל. אנחנו חותמים על ארבעה הסכמים שיעשו שינויים ממשיים לעמים שלנו".

‏שר האוצר של האמירויות עובייד חומייד אלטאייר אמר עם הגיעו לישראל: "כבוד הוא לי לעמוד מולכם היום בשם איחוד האמירויות. ממה שידוע לי יהיה כאן ביקור פרודוקטיבי ועשיר שיחזק את שיתוף הפעולה של שתי המדינות. הצוות שלנו מוכן להמשיך בדו שיח על קשרים פיננסיים להשיג יתרון הדדי לשתי המדינות".

במקביל נמסר על ידי האמריקאים כי תוקם קרן משותפת לארה״ב, ישראל והאמירויות שתפעל מירושלים. ‏יו"ר קרן הסיוע של הבית הלבן אדם בוהלר אמר: "נקים קרן לשיתוף פעולה כלכלי במזרח התיכון - "קרן אברהם" - בהשקעה של 3 מיליארד דולרים".