אאא

סיעת ש"ס קיימה היום (שלישי) ישיבה מיוחדת לזכרו של מרן פוסק הדור רבינו עובדיה יוסף זיע"א, במלאות שבע שנים להסתלקותו לגנזי מרומים.

הישיבה התקיימה בהשתתפות יו"ר התנועה השר אריה דרעי, המנכ"ל וחברי הסיעה, ברחבת משרדי הנהלת תנועת ש"ס החדשים ולפי תקנות משרד הבריאות.

השר אריה דרעי פתח את הישיבה לזכרו של מרן וסיפר על הגעגועים הגדולים. "45 שנים הייתי עם הרב, מגיל 15 ועד יומו האחרון. אם אתחיל לספר את הזיכרונות שלי עם מרן, נשב כאן ימים ולילות. אנחנו חייבים להנחיל את זכרו לדורות הבאים. מרן הרב עובדיה חסר לי באופן אישי וחסר לנו כל יום וכל שעה.

"זכינו ולפני הסתלקותו מרן השאיר לנו כמו צוואה כתובה את הנהגתו של מורינו ראש הישיבה מרן חכם שלום הכהן שליט"א שעליו אמר מרן זצוק"ל 'פה קדוש', הקב"ה יאריך ימים על ממלכתו".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

דרעי הוסיף ואמר כי "השנה אנו נאלצים לציין בפורום מצומצם את יום השנה להסתלקותו. מדי שנה אני מציינים בכנסים גדולים ואילו השנה בשל נגיף הקורונה אנו מקיימים אזכרה בפורום מצומצם. מחר נקיים טקס אזכרה בכנסת, נעלה את זכרו ונדליק נר לעילוי נשמתו".

בהמשך השרים, חברי הכנסת, מנכ"ל "אל המעיין" ומנכ"ל ש"ס, סיפרו והעלו חוויות אישיות וזיכרונות עם מרן הרב עובדיה יוסף זיע"א.

בסיומה של הישיבה חנך השר דרעי את משרדי ש"ס החדשים בהר חוצבים בירושלים, בטקס קביעת מזוזה עם הדלקת נר לזכרו הטהור של מרן הרב עובדיה יוסף בן גורג'יה".