אאא

בעוד ההסתה התקשורתית נגד הציבור החרדי משתוללת ומלובה על ידי נציגים שונאי דת, המאשימים את החרדים בהתפשטות הקורונה, מסתבר כי פתרון ראוי, שאמור היה לאפשר למידה מרחוק לכלל תלמידי המגזר, מעוכב בשל צו ביניים שהוציא בית המשפט המחוזי בירושלים בשבתו כבית הדין לעניינים מנהליים.

במסגרת ההיערכות ללימודים במוסדות החינוך החרדים, בצל ההתמודדות עם התפשטות נגיף הקורונה, גייס שר החינוך יואב גלנט תקציב של עשרות מיליוני שקלים עבור הצטיידות במכשירים סלולריים כשרים ללמידה מרחוק. כך שגם במשפחות מבורכות בילדים ניתן יהיה ללמוד באין מפריע ללא בעיה של מחסור במכשירי טלפון.

שר החינוך יואב גלנט (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)
שר החינוך יואב גלנט (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)

כזכור, עוד בסבב הראשון של הקורונה, גייס סגן השר מאיר פרוש תקציבים של מיליוני שקלים עבור רכישת מכשירים כשרים לטובת ילדי החינוך החרדי.

לאור זאת, משרד החינוך פרסם 'קול קורא' למנהלי מוסדות החרדים, לאספקת כמות המכשירים הכשרים שעל המדינה לרכוש לטובת הלימוד מרחוק במוסדות החינוך החרדי.

בשל סד הזמנים הלחוץ, וכדי לקצר את התהליך, פנו ממנהל הרכש לספקים הפועלים עם מנהל הרכש במהלך השנה, חברות התקשורת 'פלאפון' ו'פרטנר' אשר זכו במכרז של המדינה לאספקת מכשירים סלולריים למשרדי הממשלה, וביקשו מהם לספק במהירות האפשרית 64 אלף מכשירים כשרים, בעלות של עשרות מיליוני שקלים לטובת הלימוד מרחוק במוסדות החרדים.

סגן השר מאיר פרוש (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)
סגן השר מאיר פרוש (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)

אלא שלפני כחודש הגישה חברת 'סלקום' עתירה מינהלית לבית המשפט המחוזי בירושלים בטענה כי רכישת הציוד לשירות המבוקש חורג מתנאי המכרז לפיהם זכו אותן חברות, וכאן מדובר בהספקת ציוד לתלמידים שהינו לדבריה תמהיל שונה לחלוטין ולפיכך היא דורשת שייערך מכרז פומבי חדש.

המדינה מצידה השיבה שהיא מחויבת משפטית לספקים שזכו במכרז של המדינה להספקת סלולארי במהלך השנה למשרדי הממשלה, כאשר ישנה חובה לרכוש מהם גם עתה, במקרה זה את המכשירים הכשרים לטובת הלימוד מרחוק.

כעת ממתינים להחלטת בית המשפט המחוזי בירושלים בעניין זה, לאחר מתן צו ביניים לעצירת התהליך, כאשר הילדים במוסדות הלימוד החרדים יוצאים נפסדים.

סגן השר פרוש אמר ל'כיכר השבת' כי "בחצי השנה האחרונה בעקבות המלחמה בהתפשטות נגיף הקורונה, אנו עדים לכך שבכל ויכוח שהתעורר מצאו את הדרך לשלב ידיים ולהסיר מכשולים בכל רבדי האוכלוסיות. אני בטוח שגם במקרה הזה מאחר ומדובר במתן פתרון של למידה מרחוק למאות אלפי ילדים של החינוך החרדי, ימצאו את הדרך לשלב ידיים ולהסיר מכשולים כדי שהפרויקט ייצא לדרך, מה שימנע פגיעה קשה באותם ילדים".

העתירה שהוגשה
העתירה שהוגשה
הגדלה