אאא

אבל כבד בחסידויות פרמישלאן וקרעטשניף עם היוודע פטירתו בשעה האחרונה של הרה"ח רבי חיים שמואל שטרנקוקר ז"ל, מחשובי חסידי קרעטשניף ופרמישלאן, ואביו של הגבאי של הרבי מפראמישלאן, לאחר שנדבק בנגיף הקורונה.

המנוח היה תלמידו של הרבי הרה"ק רבי דוד משה מקרעטשניף זצוק"ל, והוא זכה להיות מוותיקי וראשוני החסידים שלמדו בישיבה שהקים הרבי מקרעטשניף זצוק"ל.

המנוח שימש בחייו כספרא דדיינא בבית הדין בתל אביב והוא אף זכה להסתופף ב'טישים' של הרבי מקרעטשניף ברחובות, ובשנים האחרונות גם בחצר חסידות פרמישלאן, שם היה מהיושבים ראשונה ב'טישים'

זכה המנוח שבצעירותו הוא למד יחד עם האדמו"ר יבלחט"א מקרעטשניף רחובות, ועם אחיו הרבי מקרעטשניף קרית גת שהסתלק לפני כשנה.

אחד מבני המשפחה מספר ל'כיכר השבת' כי רבי חיים שמואל ז"ל היה אדם שכולו תורה וחסידות, שאף זכה ללמוד בחברותא עם הרבי מביטשקוב בבית הכנסת הגדול בבני ברק, אדם ירא שמיים וחסיד אמיתי.

בתקופה האחרונה סבל המנוח מייסורים קשים ובשבועות האחרונים הוא אף נדבק בנגיף הקורונה, עד אשר השיב את נשמתו ליוצרה כאמור בשעה האחרונה.

בפטירתו הותיר אחריו משפחה לתפארת, עשרה ילדים, בהם את בנו הרה"ח רבי מיכל שטרנקוקר, משמשו וגבאו הוותיק של הרבי מפרמישלאן, ושאר הילדים שמהווים חלק בלתי נפרד מאנ"ש דחסידי פרמישלאן וקרעטשניף.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

  • לפניות בנושאי 'דיין האמת', פנו אל המייל: [email protected]