אאא

שר התקשורת ויו"ר סיעת 'דרך ארץ', ח"כ יועז הנדל, התארח לראיון באולפן 'כיכר השבת' ודיבר על הירידה בתחלואת הקורונה במדינת ישראל והערים החרדיות שהפכו לאדומות. הנדל התייחס גם למשבר הפוליטי המאיים בבחירות ולמאבק שהכריז נגד חסימות המספרים בטלפונים הכשרים. צפו בראיון המלא.

בנושא החסימות במספרים הכשרים, אמר הנדל: "אנחנו מסיימים בימים אלו את השימוע, לא תהיה חסימה גנרית לכל המספרים, אנחנו גם עושים קץ לתופעת הצינתוקים, זו תופעה הזויה, אני לא מבין איך עד עכשיו לא טיפלו בזה".

לדבריו: "אני מתכוון לטפל בזה, אני מכבד את הדרישה של המגזר לחסום טלפונים מסוימים ושלא תהיה פריצות, אבל אין דבר כזה לחסום קומה של מספרים, זה לא יכול לעבוד. אני לא נותן לחסום קווי חרום, זו מדיינת ישראל, לא נאפשר חסימת קומות".

בנושא הפוליטי אמר הנדל: "לנתניהו יש הזדמנות פז היסטורית. אני אומר את זה כהיסטוריון, הוא יכול לרדת מבמת ההיסטוריה אחרי שהוא הקים ממשלה ממלכתית שמשרתת את הציבור הישראלי ולא מתעסקת בעניינים שלו.

"אם הוא לא בוחר בזה אז נלך לבחירות, ואתה צודק לממשלה הזאת אין זכות קיום, נלך לבחירות ואז תהיה לנתניהו חלופה. ואני אומר גם לחברה החרדית שמצביעה למפלגות החרדיות, אם לא תהיה ערבות ואם הם לא ידאגו שהממשלה הזאת תתקיים, אז יהיו בחירות".

השר הנדל התייחס לטענה של בני גנץ שאריה דרעי התחייב להיות ערב ואמר: "אני לא יודע איך עובדים במקומות אחרים, אצלי כשאני אומר למישהו שאני אחראי לממשלה ואני רוצה שהממשלה תתקיים ומתראיין על זה אז זה מה שאני מתכוון".

לדבריו: "אין ממשלה ללא תקציב. צריך להבין חוקית שבעשרים ושלשה לדצמבר הכנסת מתפזרת. אין ממשלה, אין כזה דבר, זה לא יעבוד.

"לכן יש רק אפשרות אחת, לבחור בתקציב יציב - ומה לעשות רחמנא ליצלן נתניהו יצטרך לעמוד בהסכם שהוא חתום עליו, או ללכת לבחירות ואז תהיה חלופה לנתניהו".

אתה לא תסכים לממשלת ימין צרה?

"אני לא מוכן לממשלה שמתעסקת בהצהרות נאמנות לנתניהו! שכל תפקידה הוא לתת לנתניהו שקט נפשי בזמן המשפט שלו! שמתעסקת במערכת המשפט סביב נתניהו שום דבר אחר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"יש פה משימה לאומית, אני חושב שאין אזרח ישראלי שרואה את הקושי לחיות עכשיו. עם הכלכלה, והתעסוקה, והבריאות, ואני רואה את השנאת חינם ברחובות, אתה הזכרת את השנאת חינם כלפי חרדים, אני יכול להקים ממשלה שכל תפקידה הוא לתת רוח גבית לנתניהו? אני יכול לחתום לנתניהו על נאמנות?".

לחרדים יש כח לכפות על נתניהו לקיים את ההסכם?

"בוודאי! המפלגות החרדיות פתאום הם לא שחקן? הם לא יכולות לכפות על נתניהו לקיים את ההסכם? להגיד לו "אנחנו עכשיו לא נעשה אתך ממשלה נוספת?

"אני אגיד לך מה הבעיה, המפלגות החרדיות יוצאות מנקודת הנחה שהם שבויות של נתניהו. לא משנה מה הם חייבות להיות עם נתניהו, ואני חושב שהתפיסה הזאת יכולה גם להוביל אותם למקומות לא טובים.

"אני מאוד מקווה שממשלת האחדות הזאת תחזיק. אני חושב שזה שאנחנו יושבים עם ש"ס, ועם כחול לבן, ועם הליכוד - זו ממשלה שיכולה להיות ממשלה מצוינת. אבל אם זה לא עובד יהיו בחירות, ובבחירות שום דבר ממה שראית עכשיו - לא יהיה".

צפו בראיון המלא.