אאא

ביום בו הערים החרדיות יצאו מהסגר, לאחר הירידה בתחלואה, שר הבריאות, יואל יולי אדלשטיין, בחר להעריך כי הערים יחזרו להיות אדומות וישובו להיות תחת סגר, מה שעורר את זעמם של ראשי הרשויות והנציגים החרדים בכנסת.

"הערים האדומות כרגע לשמחתי יצאו מהסגר. מקווה שזה יישאר כך, אך אני בספק. לדעתי, בעוד 10-7 ימים כל הערים האלה יחזרו להיות אדומות", טען אדלשטיין בראיון לרשת ב'.

אך 11 יום לאחר שהערים החרדיות יצאו מהסגר, הערים החרדיות הפכו לירוקות והירידה בתחלואה החרדית ממשיכה לרדת למרות שמספר הבדיקות במגזר גבוה ממספר הבדיקות בציבור הכללי.

מנתוני משרד הבריאות שפורסמו הערב (מוצ"ש) עולה כי בעיר בני ברק אומתו בשבוע האחרון רק 155 חולי קורונה חדשים, בעיר ירושלים אובחנו 663, במודיעין עילית אובחנו 75, בבית שמש אובחנו 70, באלעד אובחנו 26 ובביתר עילית 58 מאומתים חדשים בשבוע האחרון.

כזכור, בראיון באולפן 'כיכר השבת', תקף ראש עיריית אלעד, ישראל פרוש, את שר הבריאות וטען: "יולי אדלשטיין הגיע עם איזו גנגסטריות ולא ספר אף אחד, מאוד לא כיבד, הוא לא ידע לתת תשובות מקצועיות, אבל הוא איש טוב, כנראה הוא לא ידע להיכנס לזירה בצורה נכונה, אני חושב שזה התאזן".