אאא

 בימים בהם העולם השתגע או יותר נכון יצא לחופשת מחלה מקורננת זהו בדיוק הזמן לחשיבה מחדש.

אבל עד שנדע, מה יהיה.. כדאי שנחשוב איך לשקם את המצב הפיננסי שלנו? 

אז בימים אלו, חברות ההשקעות שגם עוברות את המשבר העולמי מפתחות שיטות יצירתיות ומושכות מאי פעם - איך תשקיעו את הכסף שיש לכם או שתיקחו הלוואה קטנה לטובת השקעה שתניב לכם תשואה עתידית ונחמדה כדי להיות בטוחים בעתיד טוב יותר. 

הסתבכנו? לא נורא. 

בואו נסיר אבק שניה, השקעות יכולות להיות כלי פיננסי מרתק, יעיל אבל גם מסוכן באותה מידה, לכן לפני שאתם פונים לאפיקי העתיד שיתנו לכם רשת כלכלית מניבה

בואו נבין מהו בכלל בית השקעות ולמה כדאי להשקיע שם ולאו דווקא במקום אחר . 

בית השקעות הוא גוף פיננסי אשר משמש כמתווך בין משקיעים פוטנציאלים לשוק ההון הישראלי. בית השקעות מספק מגוון רחב של מוצרים פיננסיים, דוגמת: קופות גמל, קרנות השתלמות, קרנות פנסיה, קרנות נאמנות, ועוד.

בנוסף, בית השקעות מעניק שירותים שונים עבור השקעות בשוק ההון, כגון: שירותי ייעוץ ומסחר במטבע חוץ, פיתוח, ועוד.

השקעה באמצעות בית השקעות מתאימה במיוחד עבור אנשים שאין בידם את הידע הדרוש כדי להשקיע בשוק ההון באופן עצמאי. בית השקעות מספק ניסיון וידע רב המורכב מצוות מקצועי של אנליסטים, חוקרים פיננסיים ועוד. בתמורה לשירותיו של בית ההשקעות אנו משלמים עמלת שירות.

בית השקעות מורכב ממספר מחלקות ובעלי תפקידים שונים:

יועץ השקעות: נציגו של בית ההשקעות מול הלקוח, המייעץ לו במה להשקיע, בהתאם להעדפותיו של הלקוח מבחינת משך ההשקעה, רמת הסיכון וכדומה.

מנהל השקעות: מחליט על פעולות קנייה ומכירה של ניירות ערך בתיקו של לקוח, בהתאם להנחיות כלליות שקיבל מהלקוח.

אנליטיסט: עוקב אחר פעילותן של חברות שבתחום התמקדותו, מנסה לחזות את עתידן הכלכלי, ובהתאם לכך להמליץ על היחס להשקעה בהן. המלצותיו מהוות בסיס לפעולתם של יועצי ההשקעות ומנהלי ההשקעות, ומובאות גם לידיעת הלקוחות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

טריידר: מייצג את בית ההשקעות מול בורסה לניירות ערך, ועוסק בביצוע הוראות לקנייה ומכירה של ניירות ערך.

בישראל הפיקוח על פעולתם של בתי השקעות נעשה על ידי רשות ניירות ערך ועל ידי אגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר.

בטרם תחליטו היכן להפקיד את כספיכם. חשוב לבדוק במה אנחנו משקיעים את גובה העמלה המשתנה, את נסיונו בפועל של מנהל תיק ההשקעות שלנו ולראות לאלו תשואות הגיע בית ההשקעות לאורך תקופה ארוכה.

הנה לכם בקצרה נקודה למחשבה על השקעות אבל הכי חשוב אל תשכחו פרנסה, זה משמיים,השתדלות היא החלק קטן שעליכם לפעול בו, אז תשתדלו.. בקטנה.  

 אמונה היא תמיד ההשקעה הטובה ביותר ותפילה היא נכס צאן ברזל..