אאא

נס גלוי: הוא כבר היה ב'קריסת מערכות', אך ימים ספורים לאחר מכן, תלמיד הישיבה בן ה-16 וחצי מצליח לנשום בכוחות עצמו.

בשבוע שעבר, כזכור, חלה החמרה משמעותית במצבו של יצחק אלחנן, תלמיד שיעור א' בישיבת משכנות התורה בבני ברק, שאובחן כסובל מ-PMIS, תסמונת פוסט קורונה.

בני משפחתו, ששוחחו עם 'כיכר השבת', תיארו: "יצחק אלחנן שלנו הגיע הביתה מהישיבה ביום שלישי שעבר", מתארים בני המשפחה, "כשהתחיל להרגיש לא טוב. כאבי בטן וחום גבוה. הזמנו לו בדיקת קורונה, והוא יצא שלילי".

הדרמה החלה לדבריהם במוצאי השבת שעברה: "הצוואר שלו התנפח, לקחנו אותו למוקד 'טרם', שם הפנו אותו בדחיפות לבית החולים אסותא בעיר, ובבדיקת קורונה שהוא עשה שוב במקום, בגלל כל התסמינים שהמשיכו לו, הוא יצא 'חיובי גבולי' כמו שהרופאים קראו לזה".

"ביום שני יצחק אלחנן איבד את ההכרה, מצאו לו מים בריאות ונהיתה לו 'קריסת מערכות'. כמעט כלום בגוף שלו לא תקין, אפילו הלב לא מאה אחוז. בגלל זה הוחלט שצריך לחבר אותו למכשיר אקמו, ולטפל בו בבית החולים שניידר".

 מנהלת 'שניידר' מסבירה על התסמונת הקשה (ניהול אולפן: זאב רוזנברג ומולי הרשקוביץ)

כאמור מבית החולים נמסרה הערב הבשורה הטובה הבאה: "הוא מתאושש ומחלים לשביעות רצון הרופאים, נושם בכוחות עצמו וכבר אינו נזקק לחיבור למערכת ה'אקמו' המחליפה את פעילות הלב והריאות".

"ככל הנראה הנער חלה בעבר בקורונה; יתכן וההידרדרות במצבו קשורה למחלה זו", הוסיפו במרכז הרפואי לילדים שניידר שבפתח תקווה.

עם זאת, בני המשפחה פונים לציבור ומבקשים: "המשיכו להתפלל על יצחק אלחנן בן שרה. עדיין דרושות תפילות נוספות, עד שבעזרת השם בקרוב ייצא מזה לגמרי. זה נס גלוי מה שקרה פה, אין מילה אחרת".