אאא

בבני ברק הובא בערב שבת למנוחות, הרה"ג יהודה בכר זצ"ל, שנפטר מנגיף הקורונה, והוא בן 59 בלבד.

המנוח ז"ל אברך תלמיד חכם ואב למשפחה ברוכת ילדים, נדבק בנגיף בערב יום הכיפורים האחרון, ומאז מצבו הלך והידרדר עד שכאמור הסתלק לעולמו בבית החולים שערי צדק בו היה מאושפז.

ר' יהודה נולד בי"ט אדר תשכ"א, להוריו רבי אהרון וגב' פורטונה, מנכבדי קהילת יוצאי תורכיה בישראל, וכשגדל עלה ונתעלה במעלות התורה והיראה, ונבחר כחתן לבתו של הרב בן ציון אלבוקר.

כל ימיו האיר פנים לזולת, והגה בתורה כשהוא מקיים את מאמר חז"ל "פת במלח תאכל ומים במשורה תשתה - ובתורה אתה עמל", וגידל משפחה תורנית מכובדת.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אחיינו, מגיש הרדיו דוד חכם, ספד לו: "היית אדם כל כך אהוב. כולך היית תורה ומעשים טובים. הארת פנים לכל אדם באשר הוא, והקמת משפחה מפוארת. לפני כמעט חודשיים חגגנו ביחד את הבר מצווה של הבן שלי, ישבת לידי בשולחן כל הערב והיית כל כך זהיר ממגע עם אנשים בגלל הקורונה".

"ביום כיפור עוד צמת, כי לא הרגשת כלום, אבל יממה לאחר מכן הרגשת לא טוב והלכת לעשות בדיקת קורונה, ומאז הכל הידרדר איתך", שחזר חכם, ותיאר: "הלב מסרב להאמין שהלכת מאיתנו הבוקר. אם היו לי עוד מילים עכשיו לומר, הייתי אומר עליך, אבל אני לא מצליח להוציא אותם מפי כי אני לא מעכל את הבשורה הקשה והמרה הזו".

בתום מסע הלוויה קצר, שיצא לפני שבת מביתו שברחוב רבי יוסי בבני ברק, נטמן הרה"ג יהודה בכר ז"ל בחלקת ויז'ניץ שבבית העלמין פוניבז' בעיר, כשהוא מותיר אחריו את רעייתו מרים ואת ילדיו הרבים שחלקם טרם זכה להוביל לחופה.

 

  • לפניות בנושאי 'דיין האמת', פנו אל המייל: [email protected]