אאא

היסטוריה בנתב"ג: טיסת העסקים הראשונה, של אנשי עסקים ישראליים, יוצאת בשעה זו (ראשון) מנתב"ג לדובאי, תחת הדרכתו של איש התיירות והמוסיקה, אפרים קמיסר.

מאז חתימת הסכם נירמול היחסים בין ישראל לאיחוד האמירויות, איש התיירות אפרים קמיסר, העביר את פעילותו התיירותית והעסקית לנסיכות המפרץ, כאשר בין כלל הפעילות, קמיסר מביא למקום אנשי עסקים ישראליים יחד עם מנכ"ל גאיה טורס, אבי פיין..

הטיסה שיצאה היום, היא טיסה ראשונה של חברה מסחרית - חברת Dubai Fly (היו טיסות לפני, אך הן לא היו טיסות מסחריות) שאורגנה ע"י חברת סאבה האמירתית וגאיה תיירות ושווקה כאמור ע"י איש התיירות אפרים קמיסר.

על הטיסה היו 170 אנשי עסקים ותיירים ישראליים שבתוך שלוש שעות ועשרים דקות ימצאו את עצמם בדובאי.

הטיסה המיוחדת שווקה בתוך שלשה ימים, וכחלק מאתגרי התקופה נערכו המשווקים עם רשימת ההמתנה של כמה עשרות נוסעים , שחלקם הוקפצו אם וכאשר נוסעים רשומים יישלחו לבידוד.

כפי שחששו מראש, במהלך הלילה ירדו 2 נוסעים מהרשימה ושניים אחרים קודמו במקומם. המשלחת העסקית כללה אנשי ממשל ישראליים, גופי תעופה ותיירות, נציגים של החברות הגדולות במשק המבקשים לתקוע באמירויות.

חברי המשלחת ישהו ארבעה ימים בדובאי, באירוח רשת מלונות הייאט, שאף תגיש לראשונה ארוחת בוקר כשרה למהדרין בכשרות שליח חב"ד בדובאי, הרב לוי דוכמן. המשלחת תשוב ארצה כעבור ארבעה ימים בטיסה ישירה לתל אביב.

האוכל שנשלח היום לדובאי
האוכל שנשלח היום לדובאי

בתוך כך, ל'כיכר השבת' נודע, כי הבוקר נשלחו לדובאי עשרות טונות של אוכל לבית חב"ד באיחוד האמירויות, מסופר זול בייץ' שבכפר חב"ד.