אאא

הראשון לציון ורבה של ירושלים, הגאון רבי שלמה משה עמאר, התייחס לבחירתו של נשיא ארה"ב ג'ו ביידן ואמר: "ברור היה שהכי טוב אם ייבחר טראמפ אבל הקב"ה רוצה לעורר אותנו".

במהלך שיעורו השבועי, התייחס הגר"ש עמאר לנושא הבחירות בארה"ב: "הרבה שואלים אותי מה שקורה בארה"ב, אנחנו לא פוליטיקאים ומתרחקים מזה, אבל באמת אמרתי, יהי רצון שהקב"ה יעזור שיבחר הנשיא שקיים כי הוא עשה כ"כ הרבה דברים טובים בשביל עם ישראל וארץ ישראל, ואם לא ייבחר זה קצת חילול ה' שעשה ומה יצא לו, אבל אם ייבחר זה קידוש ה' זה הכי טוב.

"אבל עכשיו שהדברים עדיין לא ברורים אמרתי בוודאי שאם ייבחר ההוא שקיים שהוכיח את עצמו לטובת עם ישראל זה הכי טוב אבל גם אם חס ושלום לא ייבחר, אז יש כאן מסר בשבילנו, אולי רוצים לומר לנו יותר מידי אתם סומכים על פלוני, ועל אמריקה, עכשיו תתעוררו מהשינה שלכם ותתחילו להתפלל".

"הוא באמת עשה הרבה דברים טובים", אמר הרב על הנשיא טראמפ: "אבל הקב"ה רואה שאנחנו שוקעים מרוב טובה אנחנו אומרים יש לנו הכל, וישמן ישורון ויבעט, יש לנו הכל, ירושלים שלנו וגם הגולן ויש שלום, וגם איראן גוער בהם מפחיד אותם, אבל הקב"ה רוצה שנתעורר ואם לא מתעוררים בתוך טובה הקב"ה מעמיד לנו מלך קשה. כמו שכתוב בגמרא הקב"ה מעמיד אומה קשה או מלך קשה כדי שיתעוררו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"אנחנו לא יודעים מה ה' רוצה, אבל הקב"ה הכל עושה בכדי שנעבוד אותו ביתר שאת, אנחנו לא נחכה לתוצאות אלא נתחזק".

בדבריו קרא הראשון לציון להתחזק: "בעוונות הרבים זה נסיון קשה מה שקורה עכשיו, כל אחד יעשה חיזוק בימים אלה, הרבה בחורים שהם בגלל עליות וירידות פותחים וסוגרים את מוסדות התורה, זה השפיע עליהם מהמגיפה. זה מצב לא פשוט יש כאלה מתמידים וחזקים לא מפריע להם שום דבר, אבל יש שבדברים האלה הם נחלשים רפים. אנחנו בספינה שמתנדנדת, החזקים עוברים את זה פעם פה פעם שם, עוברים, אבל החלשים נשברים".

"כל אחד איפה שגר, ישפיע עליהם יעשו שיעורים לילדים האלה, יש כאלה עושים אבות ובנים זה דבר טוב, כל אחד יציל אותם. יחזק אותם שלא יעזבו ח"ו את ספסל הלימודים ויתחזקו בתורה". קרא הגרש"מ עמאר.