אאא

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שוחח הלילה  (חמישי) - פעם נוספת - עם מנכ"ל 'פייזר', אלברט בורלה, בכדי להתקדם במגעים לקראת השגת חיסון לקורונה.

ראש הממשלה אמר הבוקר: "פריצת דרך נוספת בדרך להשגת חיסונים לישראל: שוחחתי הלילה (02:00 שעון ישראל) פעם נוספת עם מנכ"ל 'פייזר״'אלברט בורלה.

"העלתי על הקו את המשנה ליועמ"ש ואת היועץ המשפטי של 'פייזר' כדי להסיר את כל החסמים והקשיים הבירוקרטיים ולחתום על הסכם בינינו. ממשיך לעבוד מסביב לשעון להשגת חיסונים לישראל". 

כזכור, ראש הממשלה , הודיע אמש כי הוא שוחח עם מנכ"ל 'פייזר', המפתחת חיסון נגד קורונה, והוא משכונע שמדינת ישראל תסגור חוזה לרכישת החיסונים.

בפתח דבריו הסביר ראש הממשלה: "אני פועל כל הזמן להביא חיסונים לישראל, והיום יש לי בשורה חשובה. סיימתי עכשיו שיחה מאוד חמה ולבבית עם אלברט בורלה מנכ"ל חברת פייזר".

"חברת פייזר הודיעה שלשום שהיא פיתחה חיסון נגד הקורונה עם יעילות של 90%. כל העולם רוצה לקבל את התרופות שלה. אנחנו מנהלים איתם מו"מ".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"ביקשתי לשוחח איתו", סיפר נתניהו, "הוא מיד נענה. מתברר שאלברט בורלה מאוד גאה במוצאו היווני ומוצאו היהודי מסלוניקי, והוא אמר לי שהוא מאוד מעריך את טיפוח היחסים בין יוון לישראל, שאני מוביל בשנים האחרונות".

"ובכן, אחר השיחה הזאת, שהייתה מאוד עניינית ומאוד מעשית, אני משוכנע שאנחנו נשלים את החוזה עם חברת פייזר. זאת בשורה מאוד חשובה להבאת חיסונים רבים לכם אזרחי ישראל. שיהיה בהצלחה".

באופוזיציה  מיהרו לגנות את נתניהו. חבר הכנסת עפר שלח, יו"ר הועדה לביקורת המדינה , הגיב ואמר: "זו האמת בעניין החיסון נגד קורונה: גורמים פרטיים הזהירו שישראל בכלל לא בתור לחיסון של פייזר ונופנפו ב'יהיה בסדר'". 

"בדיון בועדת ביקורת המדינה לפני 3 שבועות התברר שעוד לא החלו בהכנות הלוגיסטיות המורכבות למבצע חיסונים. עכשיו ביבי מתגאה שהצליח לשוחח עם מנכ״ל פייזר בטלפון. תרשמו לעצמכם: זה עלול להיות המחדל הבא".