אאא

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, שוחח היום (שלישי) עם הנשיא הנבחר של ארצות הברית, ג'ו ביידן, ובירך אותו עם היבחרו. דקות לאחר מכן, יצאה הודעה דומה מלשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו, בה נמסר כי הוא שוחח עם ביידן.

בהודעת לשכת רוה"מ נאמר כי "ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הערב שיחה חמה עם הנשיא הנבחר ג'ו ביידן בה חזר ביידן על מחוייבותו העמוקה למדינת ישראל ולביטחונה".

עוד נמסר כי ראש הממשלה נתניהו אמר שהקשר המיוחד בין ישראל לארה"ב הוא נדבך יסוד בביטחונה של ישראל ובמדיניותה.

"השניים סיכמו להיפגש בזמן הקרוב כדי לדון בנושאים הרבים שעומדים על הפרק וחזרו והדגישו את הצורך להמשיך לחזק את הברית האיתנה בין ארה"ב לישראל", לשון הודעת לשכת רוה"מ.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

הנשיא ריבלין, אמר בשיחתו עם ביידן כי "לארה"ב אין בת ברית חזקה יותר ממדינת ישראל, אין חזקה מהחברות בין העם האמריקני והעם בישראל, ולנשיא בארצות הברית אין חבר גדול יותר מנשיא במדינת ישראל כפי שהוכחנו לאורך השנים.

"כחבר וותיק של מדינת ישראל אתה יודע שחברותנו נעוצה בערכים הניצבים מעל לפוליטיקה המפלגתית ואין לנו ספק, שתחת הנהגתך ארה"ב מחויבת לביטחונה ולשגשוגה של ישראל".

עוד ציין הנשיא כי הוא מצפה לעבוד עם הנשיא הנבחר לבניית גשרים נוספים ותקווה לאזור כפי שהביאו הסכמי אברהם שנחתמו לאחרונה. "שמחתי לקבל את פניך בירושלים כסגן הנשיא, ואשמח לקבל את פנייך פה בירושלים כשתגיע לבקר כנשיא", אמר הנשיא וביקש מביידן להעביר את איחוליו גם לסגנית הנבחרת, קמלה האריס.