אאא

גינויים רבים במערכת הפוליטית, כמו גם מנשיא המדינה ראובן ריבלין, לקריאות שנשמעו אמש (שלישי) בהפגנה שערכו תומכי נתניהו מול ביתה של משפחה שכולה, המתגוררת בשכנות לראש הממשלה בקיסריה.

מדובר במשפחת פרקש, שבשבועות האחרונים מארחת על גג ביתה את מפגיני 'הדגלים השחורים' כדי שיוכלו לכרוז קרוב לחלונות משפחת את נתניהו את קולות מחאתם.

בתגובה, נערכה אתמול הפגנה סמוך לביתם, מצד קבוצה קטנה של תומכי נתניהו, המוכרים כ'ביביסטים'. "משפחת פרקש", צעקה שם אורלי לב, אחת המארגנות: "זה שאיבדתם בן, לא מקנה לכם את הזכות... אנחנו פה נהיה כל עוד תארחו את האנרכיסטים על הגג של הבית שלכם. לא ניתן לכם פה את חופש הביטוי שהתרגלתם".

מפגין אחר, מיליטנטי יותר, הרחיק לכת וזעק לעבר המשפחה השכולה: "אלוקים שילם לך... מאחל שיהיה לך עוד אחד כזה".

הצועקים כיוונו לעובדה כי לפני 14 שנה, ב'מלחמת לבנון השניה', איבדה משפחת פרקש את בנה תם ז"ל בן ה-23, בעת שיצא עם מסוק אפאצ'י לטיסה מבצעית במסוק אפאצ'י מעל שטח הררי בדרום לבנון, במטרה לסייע לכוחות הקרקעיים שנלחמו באזור בינת ג'בל, ובשל תקלה טכנית כלי הטיס הסתחרר, התרסק ובער במשך שעה ארוכה.

מהליכוד נמסר, בהתייחסות לדברים: "כמי שחווה על בשרו את ייסורי השכול, ראש הממשלה נתניהו מקפיד כל חייו לכבד את תחושת האובדן של כל המשפחות השכולות, וכך חייבים לנהוג כולם - מימין ומשמאל. ראש הממשלה מגנה בתוקף כל אמירה מסוג זה שקשורה לאובדן השכול, לרבות קריאה מסוג זה שהושמעה בקיסריה".

"בלי קשר", הוסיף נתניהו: "כולם חייבים לכבד את פסיקת בג״צ שקובעת כי אסור להפגין במרחק של פחות מ-300 מטר מביתו של איש ציבור, פסיקה שמופרת בשיטתיות מול בית ראש הממשלה בקיסריה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

נשיא המדינה כאמור גינה עוד קודם וכתב: "מה שהתרחש מול בית משפחת פרקש הוא לא מחאה. זו אינה דרכנו. ואל תאמרו 'אבל', ומספיק עם 'לא שמענו אותך כש...'. פשוט הביטו ואמרו בקול רם: זו לא דרכנו ולא נשתוק, כִּי שֶׁקֶט הוּא רֶפֶשׁ".

הבן שנפל. תם פרקש ז''ל (צילום משפחתי)
הבן שנפל. תם פרקש ז"ל (צילום משפחתי)
הגדלה

שר הביטחון בני גנץ שוחח הבוקר עם דורון פרקש, אבי המשפחה, וסיפר לאחר מכן: "ביקשתי לחזק את ידיו ואת ידי אשתו ענת, אחרי  שמפגינים קראו להם קריאות גנאי מזעזעות רק משום שאירחו מפגינים נגד ראש הממשלה.

"כמי שאיבד אחים רבים לנשק, אני חש בושה הבוקר. יש גבולות שלא חוצים. השיסוי והקיטוב לא יובילו אותנו לשום מקום. בשיחה אמרתי לדורון, שגם מול ביתי מתקיימות הפגנות, ושאני פועל מול רשויות החוק על מנת לאפשר אותן. אני מתחייב להמשיך לדאוג שחופש ההפגנה יישמר - לכל אזרח, ומול כל אזרח", הדגיש יו"ר 'כחול לבן'.

יו"ר האופוזיציה ח"כ יאיר לפיד (יש עתיד) כתב: "המתקפה המכוערת של תומכי נתניהו על משפחתו של סרן תם פרקש ז"ל היא שפל חדש ובזוי. חייבים להפסיק את השיח האלים שקורע אותנו מבפנים. אני קורא לנתניהו לגנות בתוקף את המתקפה המכוערת הזו".

צפו בתיעוד שהסעיר