אאא

הסכם המינויים בין נתניהו לגנץ עורר זעם בתוך 'כחול לבן' נגד ראש המפלגה, ובמסגרת ישיבת הממשלה הבוקר (ראשון) המינוי יצא לפועל, עם אישורה של הממשלה למינוי רואה החשבון יהלי רוטנברג לתפקיד החשב הכללי הבא במשרד האוצר. רוטנברג, מנהל הכספים הראשי של קבוצת 'בזק' יסיים את תפקידו כדי לעבוד תחת שר האוצר ישראל כץ.

קשה למצוא תפקידים חשובים יותר בממשלה בימים אלו, נעדרי תקציב. החשב הכללי הקודם, רוני חזקיהו, היה הלכה למעשה מנהל מדינת ישראל מבחינה כלכלית בתקופה הארוכה (שטרם ברור מתי תסתיים) של היעדר תקציב מדינה מאושר. הסיבה היא כי תקציב המדינה מתנהל על פי מתווה "1 חלקי 12" מהתקציב האחרון שאושר, וכל חריגה ממנו מותנית באישור החשב הכללי.

לרוטנברג בן ה-46 ישנה היכרות עמוקה עם משרד האוצר והחשב הכללי, לאחר שכיהן בשורת תפקידים בכירים באגף במשך כ-13 שנה, בהם: ראש חטיבת המימון והאשראי, החשבונאי הראשי, חשב בכיר במטה החשב הכללי, סגן חשב משרד החינוך ועוד. במסגרת תפקידיו לאורך השנים היה אחראי על תחומים מקצועיים רחבים ובהם תחומי המאקרו ומימון החוב הממשלתי, כלי ערבויות המדינה, אשראי לעסקים, הלוואות המדינה, ניהול הנזילות הממשלתית, הכנסות וגבייה ועוד.

שר האוצר, ישראל כץ, מסר: "אני מברך על החלטת הממשלה לאשר את מינוי רו"ח יהלי רוטנברג לתפקיד החשב הכללי במשרד האוצר. בשבועות האחרונים ניהלתי מאבק להביא לאישור המינוי בממשלה בשל חשיבותו לניהול תקין של תקציב המדינה וייצוג מדינת ישראל בפני גורמי כלכלה חשובים בעולם ואני שמח שהיום המאמץ נשא פרי.

"רו"ח יהלי רוטנברג הוא איש מקצוע מהמעלה הראשונה, בעל חשיבה יצירתית והכרה עמוקה עם משרד האוצר והמשק הישראלי. לאחר שמילא בהצטיינות שורה של תפקידים במשרד, אני משוכנע שיחד נוכל לקדם את המדיניות אותה אני מוביל במשרד, כדי להבטיח את חוסנו ויציבותו של המשק הישראלי, תוך הפגנת סולידריות ורגישות חברתית כלפי בעלי העסקים, העצמאיים והשכירים במהלך המשבר הכלכלי. אני מאחל ליהלי בהצלחה במילוי תפקידו ומשוכנע שהוא יתמודד בצורה מיטבית למול האתגרים הרבים העומדים בשעה זאת, בפני משרד האוצר בכלל ובתפקיד החשב הכללי בפרט".