אאא

ראש הממשלה בנימין נתניהו מעדכן היום (שלישי), כי הוזמן על ידי יורש העצר בבחריין לביקור רשמי במדינה, ראשון מאז חתימת 'הסכמי אברהם' לכינון היחסים עם ישראל.

בשיחה, שנערכה אמש, עם הנסיך סלמאן בן חמד אל ח'ליפה, יורש העצר המכהן גם כראש ממשלת בחריין, דנו השניים על חיזוק הקשרים בין המדינות.

ראש הממשלה נתניהו אמר לאחר מכן: "שוחחתי עכשיו עם יורש העצר של בחריין הנסיך אל ח'ליפה, שיחה שנייה שלנו, מאוד ידידותית".

"שנינו מאוד נרגשים מהעובדה שאנחנו יכולים להביא את פירות השלום לעמים שלנו ולמדינות שלנו בזמן קצר מאוד".

נתניהו כאמור עדכן, כי "לכן הוא גם הזמין אותי לבוא בזמן הקרוב לביקור רשמי בבחריין", ואמר לאזרחי ישראל: "אני אעשה זאת, בשליחותכם, בחפץ לב".

יורש העצר הבחרייני (צילום: משרד ההגנה האמריקני)
יורש העצר הבחרייני (צילום: משרד ההגנה האמריקני)
הגדלה

ביקור זה יהיה תגמול לביקורו בישראל, בשבוע שעבר, של שר החוץ של בחריין עבד אללטיף בן ראשד אלזיאני, שנועד בירושלים עם נתניהו ועם מזכיר המדינה האמריקני היוצא מייק פומפאו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

כזכור, כחלק מהשינוי הדרמטי במזרח התיכון בעידן טראמפ, הגיעה ישראל להסכמי כינון יחסים היסטוריים עם מדינו מובילות במזרח התיכון, שכינויים 'הסכמי אברהם'.

השיא, כך נדמה, התרחש שלשום כאשר נתניהו המריא מנתב"ג עם ראש המוסד יוסי כהן במטוס פרטי, ונחת בסעודיה לפגישה עם יורש העצר מוחמד בן סלמאן אאל סעוד.

מלבד הפגישה עצמה, צעד משמעותי לכשעצמו היה העובדה כי ערב הסעודית אישרה את קיום הפגישה, שדומות לה נערכו לפי דיווחים זרים בעבר, אך תחת איפול מכוון.

ההחלטה על הפרסום היתה מכוונת בעיתוי שכזה, כך הסבירו גורמים מדיניים בירושלים, כדי להעביר מסר לנשיא הנבחר של ארה"ב ג'ו ביידן ולאיראן: הראשון, מדיניותו במזרח התיכון טרם ברורה, והשניה - אויב משותף של ישראל ו'המפרציות' והמניע העיקרי לברית ביניהן.

צפו בווידאו