אאא

במסגרת פעילות כוחות מג"ב לאכיפת צו שטח צבאי סגור ביישוב "קומי אורי" שגזרת יצהר, הגיע במהלך הלילה (רביעי) רכב לאחת מהחסימות, כאשר לטענת המשטרה למרות שהלוחמים סימנו לו לעצור הוא התעלם מהם, הסיט את רכבו וניסה לחמוק תוך פגיעה ברגלו של אחד הלוחמים ובגדר בצד השביל. הלוחם שנפצע באורח קל טופל במקום ולא נדרש לפינוי רפואי.

לטענת התושב, לאחר כמה שניות של בידוק, הזיזו השוטרים את הג'יפ שחסם את הכביש המוביל לגבעה ואפשרו לו לעבור אך אז כשהחל לנסוע, חזר הג'יפ המשטרתי ונגח בעוצמה ברכבו. 

הלוחם שתיעד את ההתרחשות הותקף על ידי התושב שצעק לעברו: "מה אתה מצלם, אני אשבור לך את הפלאפון", ובמהלך הניסיון של הלוחמים לעצור אותו וכתוצאה מההתנגדות האלימה שלו הוא נפצע בפניו.

 תיעוד המעצר בידי אחד התושבים (קומי אורי)

לאחר שנעצר החלו עשרות תושבים לחסום את צירי היציאה עם אבנים ורכבים בכדי למנוע מהלוחמים להוציאו מהאזור ולהעבירו לתחנת המשטרה לחקירה.

חשוד נוסף, תושב "קומי אורי", שחסם בגופו את הרכב המשטרתי של מג"ב ובו העצור, נעצר אף הוא בגין הפרעה לשוטרים וניסיון למנוע מהם להעביר את העצור לחקירה.

בפעילות נעצרו שני חשודים לחקירת המשטרה והיום הם יובאו לדיון הארכת מעצרם.

כזכור, למעלה משנה שגבעת קומי אורי ביצהר נתונה תחת מצור משטרתי, על הגבעה מוטל צו שטח צבאי סגור - אין יוצא ואין בא למעט תושבי המקום. בייביסיטר, ספק גז או קרובי משפחה, אף הם אינם מורשים להיכנס לגבעה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"כפי שניתן לראות בתיעוד המצורף ובניגוד לטענות של המקומיים, רכבו של החשוד פגע בגדר בניסיון לחמוק מהבדיקה והוא זה שהחל לתקוף גם את הלוחמים בטרם נעצר. לוחמי מג"ב הפועלים בגזרה ימשיכו לאכוף את הצו שטח צבאי סגור בכדי לאכוף את החוק והסדר ולא יאפשרו פגיעה בלוחמים", נמסר בהודעת המשטרה.

תושבי 'קומי אורי' מסרו בתגובה לאירוע: "לא יתכן שתושב יחזור לביתו בשעת לילה ויותקף הוא ורכבו בידי שוטרים, השוטרים לא הסתפקו בהתעללות אלא אף עצרו אותו והפכו את הקורבן לתוקף".

"האירוע הזה מצטרף לשלל אירועים שהתרחשו בגבעה בשנה האחרונה, לבד ממצור משטרתי שמוטל על הגבעה ומונע מאיתנו לנהל שגרת חיים תקינה.

"אנו דורשים במיידי מאלוף הפיקוד, הוצא את השוטרים האלימים מהגבעה והסר את המצור המשטרתי שמוטל על הגבעה כבר למעלה משנה".