אאא

משרד המשפטים האמריקאי חוקר חשד להעברת כספי שוחד לבכירים בבית הלבן בתמורה לחנינות נשיאותיות, כך עולה ממסמך שבית המשפט הפדרלי התיר לפרסם הלילה (רביעי). הפרסום עורר סערה ובמשרד המשפטים הדגישו כי לא מדובר בחשדות כלפי אנשי ממשל.

בית המשפט התיר לפרסם את המסמך בן ה-18 עמודים שרבים מהם חסויים לציבור, והדבר היחיד שנכתב בו בצורה ברורה כי התובעים טוענים שבידיהם ראיות לשוחד של תרומה פוליטית תמורת חנינה או דחיית משפט. 

מהחלטת בית המשפט עולה שהחוקרים אמרו כי החרימו "יותר מחמישים מכשירים דיגיטליים, כולל מכשירי אייפון, אייפד, מחשבים ניידים, החסנים ניידים, מחשבים וכוננים קשיחים חיצוניים" במסגרת החקירה. עוד נכתב כי משרד המשפטים ביקש מבית המשפט לשמור על החקירה סמויה, מפני שטרם התבררו באופן מפורט זהות המעורבים ואופן התנהלותם.

במקביל ובלי קשר ה"ניו יורק טיימס" פרסם כי הנשיא היוצא דונלד טראמפ דן עם יועציו באפשרות לתת חנינה מראש לילדיו, לחתנו ג'ארד קושנר ולעורך דינו רודי ג'וליאני בשל החשש כי הממשל החדש יינקום בו באמצעות פגיעה בילדיו ובחתנו ויחפש כיצד לסבך אותם. כעת לא ברור מדוע חושב טראמפ כי ילדיו יכולים להסתבך ועל איזה רקע, אך טראמפ כנראה נערך בכל מקרה על כל צרה שלא תבוא לנוכח השבועות האחרונים שהיכולת לתת חנינות עדיין בידיו.