אאא

בחודשים האחרונים הוא מונה ליועץ השר לביטחון פנים לענייני חרדים ומאז הוא פועל לבצע שינוי ביחסי המשטרה והציבור החרדי, בראיון ראשון באולפן 'כיכר השבת', ניצב בדימוס אריק יקואל, הניצב החרדי הראשון במשטרה, מדבר על השינויים שמוביל והטענות של המגזר. צפו בראיון המלא.

במהלך הריאיון הסביר יקואל באשר לטענות לאכיפה בררנית נגד המגזר החרדי: "תפגוש את המפגינים ותשמע מהם שיש אכיפה בררנית כנגד המפגינים, ותשאל את המתנחלים והם יגידו לך שיש אכיפה בררנית נגדם, כולם טוענים שיש אכיפה בררנית. אני לא מנסה לדברר את המשטרה אבל אני חושב שלאצירה הזאת אין שחר".

ראינו שוטרים שמבצעים פעולות אכיפה נגד נוסעים חרדים באוטובוסים בכמה שכונות בירושלים, כאשר אנחנו לא רואים פעולות דומות למשל בתל אביב בשכונות שאינם חרדיות

"ההנחיה היא לבצע פעולות אכיפה במקומות שבהם התחלואה היא גבוהה, ואני חושב שכעת המשטרה פועלת יותר במקומות אחרים בשל העובדה שהתחלואה בקרב החרדים היא נמוכה מאד.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"אני חוזר ואומר שאני לא מדברר את המשטרה, אבל המשטרה צריכה לפעול בנושא המאבק בתחלואה וצריכים לציית לחוקים".

בשבועות האחרונים חשפנו ב'כיכר השבת' כי ממ"ז ירושלים ניצב דורון ידיד הורה להדיח מתפקידו את המפקד יגאל יעקובוב בגלל הסכמים שונים שנעשו עם חצרות מסוימות במאה שערים בכל מה שקשור להנחיות, האם חבר מועצת חכמי התורה, הגאון רבי ראובן אלבז, פנה אליך בנושא וביקש שלא להדיח את המפקד?

"אכן פנו אליי ואכן שוחחתי עם דורון ידיד. אני יכול לומר שאני לא נכנס לשיקולים של מפקד כזה או אחר בשיבוצי כוח אדם. לא האדם הוא העניין אלא מרכז השיטור החרדי זה הנושא, ואני חושב שהמרכז הזה יישאר ושהמפקד החדש ששובץ לתפקיד יצליח בתפקידו".

צפו בראיון המלא