אאא

רגע לפני שקיבל שבת, הפרשן הבכיר לענייני ערבים בחדשות 13 קיבל את ההודעה על חיסולו של אבי הגרעין של איראן, מוחסן פחריזאדה, אך התנתק מהחדשות עד לצאת השבת לפי שיטת רבינו תם, אז התחיל לקבל עדכונים ממקורותיו השונים.

בראיון מיוחד באולפן 'כיכר השבת' מספר יחזקאלי על שיטת החיסול בלב טהרן, ההשפעות על הגרעין והאם ישראל הולכת לבצע חיסולים נוספים עד לתום כהונת נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ. צפו בראיון המלא.

במהלך הראיון, יחזקאלי סיפר על שיטת החיסול ואמר: "ממה שאני יודע - זה לא מבצע שיוצא ברגע, לוקח אולי שנה לעבוד על כזה דבר. המעגל של האנשים שעוסקים בו בשטח, בין אם זה ישראלים ובין אם זה איראנים, וסביר להניח שישראלים הם לא אלו שביצעו את וידוא ההריגה, מדובר על חמישים שישים אנשים שעובדים בשטח בזמן החיסול ובזמן ההכנות לחיסול, ויש שם ישראלים, על פי פרסומים זרים.

"הסיפור היה מעגל רחב של ישראלים שניצלו את המלחמה שיש בצפון איראן, והצליחו להחדיר כלי טייס, ולכן לחיסול הזה היה יותר אופי טכנולוגי מאשר פיזי, גם שיבוש של הקליטה הסלולרית בין המאבטחים, הורדת החשמל, הפקקים שיצאו בתוך העיר שהוא הגיע אליה, כל זה נעשה בהרבה הרבה תכנון של סייבר, הביצוע עצמו - לא ישראלי וידא הריגה, ישראל לא יכולה להרשות לעצמה שישראלים יפלו בשבי באיראן".

צפו בראיון המלא