אאא

שבועיים לאחר שיצאה ספינת הטילים מדגם 'סער 6' אח"י "מגן" מגרמניה, היא עגנה היום (רביעי) בבסיס חיפה של זרוע הים.

מדובר על הספינה הראשונה מבין ארבעת הספינות מדגם 'סער 6', שאמורות להצטרף לצי הישראלי, הינה אירוע המסמל אבן דרך משמעותית בחיזוק חוסנה המשאבי-כלכלי של מדינת ישראל.

לדברי דובר צה"ל: "הספינות יהוו נדבך מרכזי במערך הגנת מרחב המים הכלכליים ומשאבי האנרגיה של מדינת ישראל בים".

בטקס שנערך היום בחיפה נכחו נשיא המדינה, רובי ריבלין, הרמטכ"ל אביב כוכבי ומפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט.

בנוסף, השתתפו בטקס צוות לוחמי אח"י "מגן" אשר שבו לביתם, למדינת ישראל, לאחר שהייה ארוכה במספנות גרמניה כמשלחת ייצוגית.

יצוין, כי במהלך החודשים הקרובים, יושלם תהליך התקנת מערכות הלחימה על גבי הספינה במספנת זרוע הים בחיפה לצורך מבצועה.
 
הנשיא ריבלין אמר בטקס: "אתם היסודות שעליהם מושתת הפרויקט החשוב הזה, ועל כן אני מבקש, בשם כל העם בישראל, לומר לכם, לכולכם, תודה. בימים האלה, של משבר לא פשוט שעובר על החברה הישראלית, אתם עוגן של ממלכתיות, של פטריוטיות, של מחויבות בלתי מתפשרת, ללא משוא פנים, לביטחון ישראל. אתם הגאווה שלנו, גאווה ישראלית אמתית".
 
הרמטכ"ל אביב כוכבי אמר: "זהו אירוע חשוב- לזרוע הים, לצה"ל ולמדינת ישראל. מאחוריי עוגנת מכונת מלחמה מהמתקדמות בעולם, המהווה קפיצת מדרגה משמעותית ביכולתו של צה"ל להבטיח את עוצמתנו בים ובעומק הזירות. הספינה והספינות שבדרך יחזקו את חיל הים ואת השותפות בין הזרועות, יגדילו את היתרון הצבאי של צה"ל וישפרו את ההגנה על גבולות המדינה".

"במהלך השנה האחרונה", הסביר הרמטכ"ל, "צה"ל בלם ומנע פיגועים בכל הזירות, מנע פגיעת רקטות, חשף מנהרות וסיכל למעלה מעשרה פיגועים והברחות בממד הימי. צה״ל פועל מול שש זירות ומול מספר רב של אויבים אך לצה"ל יש ייעוד נוסף".

"בימים אלו הייעוד מתחדד- צה"ל מהווה מודל אחדות בעם ואתם צוות אח"י "מגן" הדוגמה המובהקת לכך, הבאתם את הספינה אל נמל הבית יחד. נמשיך להגן בכל החזיתות, נפגע באויב ונגרע מיכולותיו, נמשיך לחזק את כוחו של צה"ל, ונמשיך להיות ארגון ערכי וממלכתי- המסמל מופת ואחדות".
 
מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט אמר: "הגעתה של אח"י "מגן" היא המשכו הטבעי של מהלך ארוך שנים של בניין כוח והתעצמות, של עשייה מבצעית יצירתית ונועזת. הספינה החדשה היא מענה מצוין לצורך, היא תוצר מעולה, אפקטיבי ומותאם באופן המדויק ביותר למשימתה: הגנה על אוצרות הטבע האדירים אשר בזכותם הפכה ישראל למדינה בעלת עצמאות אנרגטית. לא תמצאו שניה לה בעולם, יכולתה המבצעית תהא עוצמתית".