אאא

עם פתיחת מבצע החיסונים לקורונה בישראל, קורא הבוקר (ראשון) הרב הראשי לישראל הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף להתחסן מפני נגיף ה'קורונה'.

"הנני פונה בזה אל אחינו בני בארץ הקודש", כותב הראשון לציון במכתבו, "להישמע להוראות הרופאים, כמו שנאמר בתורה 'ורפא ירפא' מכאן שניתנה רשות לרופא לרפא, ונאמר 'וחי בהם' ודרשו רבותינו בתלמוד וחי בהם ולא שימות בהם, ועוד נאמר 'ונשמרתם מאוד לנפשותיכם'.

"לפיכך, לאחר שהתבשרנו וגבר עלינו חסדו של השי"ת ונמצא חיסון המונע הידבקות בנגיף הקורונה ועשו את כל הניסיונות הנדרשים, והמומחים אומרים שהחיסון אכן מועיל לעצירת המגיפה ואין בו סכנה.

"אשר על כן, על כל אחד ואחד להתחסן כפי הוראות הרופאים בלא להתמהמה ובכך למנוע סכנה מעצמו ומאחרים".

לסיום, כותב הראש"ל: "והקב"ה יאזין לקול שוועתינו וישמע תפילתנו ויסיר המגיפה והחרב והמשחית מעל כל עמו ישראל ונשמע בשורות טובות אכי"ר".

ראש "מגן ישראל", פרויקטור ה'קורונה', פרופ' נחמן אש התחסן הבוקר במתחם "מכבי" בהרצליה. לאחר קבלת החיסון אמר: "התחלנו היום את מבצע החיסונים. זאת תקווה גדולה לעם ישראל, למדינת ישראל. יחד עם זאת בשבועות הקרובים צריך להמשיך להקפיד על כל ההנחיות. הקורונה עדיין כאן!".

אחרי כמעט שנה של התמודדות עם מגיפת ה'קורונה', מבצע החיסונים הישראלי, "לתת כתף", יצא לדרך אמש עם חיסונם - לעיני המצלמות, של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי אדלשטיין. הבוקר, חוסנו ד"ר שרון אלרעי פרייס ממשרד הבריאות, מנכ"ל 'איכילוב' פרופ' רוני גמזו, פרויקטור הקורונה נחמן אש, הגאון רבי ישראל מאיר לאו, שר האוצר ישראל כץ ושר המדע יזהר שי. מנהל בית החולים בילינסון, ד"ר איתן ורטהיים, התחסן ואמר כי מדובר ב"יום חג למדינת ישראל".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

במהלך היום, יחוסנו נשיא המדינה ראובן ריבלין, יו"ר ש"ס השר אריה דרעי, הרב הראשי הגאון רבי דוד לאו, חבר-הכנסת יצחק פינדרוס, ראש עיריית ירושלים משה ליאון וראש עיריית בני ברק אברהם רובינשטיין.

הגרי"מ לאו אמר לאחר שהתחסן כי "זאת בריאה חדשה, היצירה הזאת. אני מקווה מאוד שהחיסון הזה יביא רפואה שלמה לכולנו. חבל שצריך לקבל דקירה כדי להרגיש את האחווה והאחדות של כל חלקי העם. כולנו יחד, אין הבדל, לא ימין ולא שמאל, לא דתי ולא פחות, לא יהודי ולא ערבי ולא כל עדה אחרת".

בשלב הראשון יחוסנו הצוותים הרפואיים בבתי החולים וכן בני ה-60 ומעלה באוכלוסייה. קופות החולים פתחו את המוקדים לזימון תורים לשלב הראשון של החיסונים שכבר התקבלו.

בתוך כך, על רקע התפתחות המוטציה בנגיף הקורונה במספר מדינות ועד לקבלת מידע מלא וגיבוש מדיניות, הנחה שר הביטחון בני גנץ את עוזר השר להתגוננות במשרד הביטחון וצה"ל באמצעות פיקוד העורף, להיערך להפעלה מלוניות קורונה לטובת השבים ממדינות אלו בתוך 24 שעות מרגע קבלת ההחלטה בקבינט הקורונה.