אאא

ראש מערך בריאות הציבור במשרד הבריאות, ד"ר שרון אלרעי-פרייס, הגיעה היום (ראשון) לבחון את מתווה בתי הכנסת בשכונת שערי חסד בירושלים.

על רקע הכניסה לסגר השלישי ורגעים לפני החלת תוקפו הערב בשעה 17:00, הסתיים בירושלים, סיור בבתי כנסת שאורגן על ידי פרויקטור הקורונה בירושלים שלום אייזנר, ובשיתוף עו"ד אלקנה הולצר חבר המנהל הקהילתי ברחביה.

אלרעי-פרייס, הגיעה יחד עם ראש מערך בריאות הציבור ד"ר שרון אלרועי יחד עם אלוף משנה בני בן ארי, חבר הדסק החרדי ב"מגן ישראל" ובכירים נוספים במערך הקורונה של ישראל.

אחד ממשתפי הסיור אומר בשיחה עם 'כיכר השבת': "הסיור התקיים במשך שעתיים, לד"ר אלרעי-פרייס, היה חשוב לה מאד לקיים את הסיור, היות וזו פעם ראשונה שהיא יורדת לשטח במגזר החרדי, והיה חשוב לה לרדת לפרטי הפרטים במטרה שהסגר יהיה אפקטיבי ונטול מהמורות מיותרות".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"ראינו נכונות לשמוע ולייצר פתרונות מותאמים ללא חשש הדבקה, הן בנושאי התפילות בבתי הכנסת, והן לגבי נושא החתונות, הדורש בהקדם מודל לפתרונות אפשריים".

"עיקר הנושא", מספר המשתתף, "היה הצורך לייצר מודל חדש של הנחיות ברורות ומנומקות, ד"ר אלרעי-פרייס, ציינה שוב ושוב עד כמה נדרשה הירידה לשטח בהקשר של קבלת ההחלטות בנושאים אלו, דנה בקווי פתרונות שהוצגו והודיעה כי תבחן את הנושא בהקדם".

חבר המנהל הקהילתי "גינות העיר" ונציג רחביה עו"ד אלקנה הולצר אמר: "מטרת הסיור היתה להראות שיש חוסר התאמה בין בתי הכנסת לבין הכללים, וכן בנושא החתונות והמקוואות".