אאא

משה בר סימן טוב הגיע לתפקיד מנכ"ל משרד הבריאות ולא ידע שכארבע שנים אחרי הוא ינהל את אחד המשברים הגדולים שידעה ישראל מאז ומעולם: נגיף אלמוני שאיים על העולם כולו. עם הקמת הממשלה והחלפת השרים, בר סימן טוב עזב את תפקידו ועוקב מהצד אחרי המאבק בנגיף הקורונה.

בריאיון מיוחד, באולפן 'כיכר השבת', הוא חוזר לרגע שהבין שלא מדובר בעוד נגיף אלא במגיפה שתשפיע על חיינו למשך חודשים ארוכים, קבלת ההחלטות, הסגרים, החיסונים והתחלואה במגזר החרדי. צפו בריאיון המלא.

בהתייחסות לתחלואה במגזר החריד, אמר בר סימן טוב: "קיווינו שיקרה נס והנס לא קרה, קיווינו שאם עשרה או עשרים וחמשה אחוז מהחברה החרדית חלתה - זה נותן סוג של חסינות עדר, ואלו לא המספרים. אולי זה היה יכול להיות המספרים אבל במבחן התוצאה זה לא.

"החברה החרדית היא חברה שחיה בצפיפות גדולה מאוד ואורח חיים שהוא מאוד קרוב האחד לשני, קהילתיות, מגע, בתים קטני ומשפחות גדולות, ישיבות ובתי כנסת. אז כמעט שברור מאליו שהדבר הזה יתפרץ.

"אני חושב שזה רחוק מאוד מחיסון עדר, צריך להגיד תודה לאל שלא היה חיסון עדר, כי המשמעות של חיסון עדר היה מביא למספרים יותר גבוהים של תחלואה ותמותה".

צפו בריאיון המלא