אאא

מדובר בניידת נגישה ומאובזרת המותאמת לכלל האוכלוסייה, שהחלה לפעול כדי לייעל את מערך החיסונים ולאפשר לאוכלוסיות היעד לקבל את החיסון נגד נגיף הקורונה בצורה המיטבית. את הניידת הייעודית לחיסוני קורונה של מכבי חנך ד"ר חגי פרנקל ראש מחוז ירושלים והשפלה במכבי בהשתתפות חברי הכנסת הרב אורי מקלב והרב משה אבוטבול. 

ניידת החיסונים המתקדמת והחדשנית של מכבי שירותי בריאות נחנכה בשכונת רוממה בירושלים במעמד ד"ר חגי פרנקל ראש מחוז ירושלים והשפלה במכבי ובהשתתפות סגן שר התחבורה ח"כ הרב אורי מקלב, חבר הכנסת הרב משה אבוטבול, נציג 'דגל התורה' בעיריית ירושלים ר' ישראל אייזיקס ויו"ר המינהל הקהילתי 'גאולה-בוכרים' ר' יוסי פרוינד. עוד לקחו חלק באירוע  מנהל התפעול במחוז ירושלים שפלה במכבי מר רונן דוידוביץ, מנהל המרכז הרפואי ברוממה ר' איציק קליין, מנהלת המרחב אוסנת דימרי, סגנית מנהלת המרחב יעל שפירא, מתאמת קשרי הקהילה הינדי סלומון ומנהל השיווק למגזר החרדי ר' משה שלזינגר. 

הניידת עתידה להגיע בהמשך גם למודיעין עילית, לוד, רמלה והסביבה, ויישובי גוש עציון. מדובר בניידת נגישה המותאמת גם לבעלי כסאות גלגלים, ומצוידת בכל האבזור הדרוש למתן החיסון. במקביל ועל מנת לייעל את מתן החיסונים לאוכלוסייה, יוצבו במתחמים שונים גם קראוונים שבהם יבוצעו החיסונים. 

במטרה לשמור על האוכלוסיות בסיכון מהידבקות ולמנוע התקהלות, מכבי מבצעת את החיסונים באתרים ומתחמים ייעודיים שנפתחו לשם כך וגם בתוך הסניפים מעבר לשעות הפעילות. מתחמי החיסון מופעלים כך שמתאפשרת הפרדה מלאה בין אנשים בריאים שמגיעים להתחסן למטופלים חולים, שמגיעים לקבל טיפול רפואי במרפאות. בדרך זו גם נמנעת התקהלות אסורה ומתאפשר הליך חיסון יעיל, בטוח ונגיש.

כדי להבטיח תהליך מהיר ונוח, החיסונים ניתנים בקביעת תור מראש בלבד. לכל מטופל נקבעים מראש שני תורים – למנה הראשונה ולמנה השנייה, שלשה שבועות לאחר מכן. רק מי שיקבל את שתי המנות ייחשב למחוסן מפני הנגיף.

ח"כ הרב אורי מקלב: "אני רוצה להודות להנהלת מכבי ולצוות היקר על פעילותם המסורה למען החברים, ולציין את האנשים המצוינים במכבי שחיים את הקהילה ומכירים ויודעים איך לטפל בבקשות בצורה הטובה ביותר, ויהי רצון שבקרוב הקורונה תהיה נחלת העבר ונצעד קדימה".

ח"כ הרב משה אבוטבול: "אני רוצה לנצל את ההזדמנות להודות להנהלת מכבי על שהיא מנגישה את החיסונים לציבור, ובפרט לאנשים באוכלוסייה חלשה שהניידת הזאת היא הפתרון עבורם, ומכאן אני קורא לכל אזרחי ישראל בואו להתחסן כדעת גדולי ישראל כי כוחנו בחיסונינו ואני מברך אתכם שתמשיכו לפעול בעשיה הברוכה".

ראש מחוז ירושלים והשפלה ד"ר חגי פרנקל: "מכבי, כקבוצת הבריאות הטובה בישראל, מובילה את מבצע חיסוני הקורונה בדיוק ובמקצועיות. כראש מחוז ירושלים והשפלה אני גאה לעמוד בראש מבצע היסטורי שכזה, וכרופא אני בטוח ביעילותו של החיסון. אנו פועלים על מנת לחסן את כל אוכלוסיות היעד בעיר ונמשיך לפעול לשיפור איכות החיים של הקהילה שלנו. יחד ננצח את הקורונה ונחזור לשגרת חיינו".