אאא

שר הביטחון ויו"ר כחול לבן בני גנץ, כינס הערב (שני) מסיבת עיתונאים - פתוחה לשאלות העיתונאים, בכפר המכבייה ברמת גן, שהועברה בשידור חי, כאן, ב'כיכר השבת'.

"אני, רב אלוף במילואים בני גנץ, חייל של מדינת ישראל, פונה אליכם ישירות. אתם שנלחמים כבר חודשים ארוכים כדי להשתחרר מהאיש הזה, מביבי. האיש שמחזיק מדינה שלמה בגרון, רק כדי שיוכל להימלט מאימת בית המשפט".

"אתם שהאמנתם בי, והתאכזבתם. אתם שנתתם לי את הדבר הכי חשוב לאזרח במדינה דמוקרטית: את קולכם ואמונכם לעשות שינוי. שלוש פעמים ברציפות. ואכן, שלוש פעמים הצלחנו לחסום אותו. שלוש פעמים הצלחנו למנוע ממנו. הקמת ממשלה קיצונית ומסוכנת שתעניק לו חסינות".

שלוש פעמים היינו קרובים לוודא שהוא יסיים. שהוא יעבור הלאה. ילך. ואז קורונה. מגיפה ומשבר עולמי. מלחמה על החיים של כולנו. על בריאותנו, על פרנסתנו, על אחדותנו. ואני, חייל של מדינת ישראל, התייצבתי.

 לחצתי את ידו של האיש הזה שהבטחתי להחליף. לחצתי את ידו של מפר הבטחות סידרתי. לחצתי כי  מדינת ישראל במלחמה ואני קודם כל חייל שלה, טעיתי. בזמן שעשרות אלפי עסקים קרסו ומאות אלפי אזרחים נשארו ללא פרנסה - ביבי היה עסוק לסדר לעצמו הטבות מס במיליונים".

"בזמן שהסבים והסבתות שלנו חגגו לבדם את ליל הסדר- ביבי המשיך להתנהג כאילו שהחוקים של כולנו לא חלים עליו. בזמן שמגיפה אמיתית וקטלנית משתוללת בחוץ ומאיימת על החיים של כולנו - ביבי ממשיך להסית, לפלג, לסכסך, ולפרק אותנו מבפנים. רק כי זה משרת את האינטרס האישי שלו. רק כדי שהוא יוכל להימלט מאימת בית המשפט, שוחד, הפרת אמונים ומרמה".

"הוא רימה אותי. הוא רימה אתכם. הוא רימה פעם אחת יותר מדי, מעכשיו יהיה תשלום במזומן על התרגיל שהאיש הזה עשה ועושה למדינת ישראל. כשר הביטחון ושר המשפטים אני הולך להילחם לצד תושבי ישראל: וגם אתה הולך ביבי. הולך לבית המשפט, אנחנו נוודא שזה יקרה.

"זוהי שעת חירום, אסור לתת לו לפרק אותנו לרסיסי מפלגות. יש סכנה גדולה שההזדמנות תחלוף אם נישאר מפוזרים על פני כל כך הרבה סיעות. ולכן, אני קורא לכל מי שישראל חשובה לו, כל מי שלא ילך עם ביבי, לוותר על האגו ולהתאחד. לפיד, חולדאי, בוגי, שלח, ליברמן, הורוביץ, שמולי, זָלִיכָה. כל אלו שבאמת לא ישבו עם ביבי".

"בואו. בואו וניפגש. נמצא את השיטה. נמצא את הדרך. נמצא את המשותף לכולנו. בואו כבר מחר. ניכנס לחדר. נמצא פתרונות. בואו נתאחד. לטובת המדינה. בלי משקעי עבר, בלי פחד, בלי אגו, אני מוכן להקריב הרבה, כמו שכבר הוכחתי, כדי שביבי ילך".

"אם האגו ילך – ביבי ילך, בואו ונתאחד- כדי שביבי ילך".

לגבי ישיבה עם לפיד, אמר גנץ: "נתכנס ונדון, הכי חשוב עכשיו, זה להפיל את ביבי".

על השאלה, האם תרצה לשקול חיבור עם ימינה ועם סער, ענה גנץ: "צריך להבין שבנט וסער מיציגים את הימין בישראל, אך אני מדבר על הצורך להציג אלטרנטיבה ואני בטוח שיהיה מקום מכובד לכולם".

לגבי השאלה מדוע אין לוגו של 'כחול לבן' מאחוריו, ענה גנץ: "לא באתי פה בשם מפלגה מסוימת, אלא כדי להציל את העם מבנימין נתניהו".

יו"ר ישראל ביתנו איווט ליברמן הגיב לנאום גנץ ואמר: "כבר הייתה לנו הזדמנות להחליף את ביבי אבל בחרת להיות ראש ממשלה רזרבי. הדבר היחידי שאתה יכול לעשות עכשיו למען המדינה זה להודיע שאתה לא מתמודד בכנסת הבאה".

מיש עתיד נמסר בתגובה להצעת החבירה של גנץ: "נעשה כל מאמץ להוביל לחיבורים שיובילו לממשלה שפויה וליברלית שתשנה את המדינה".

במפלגת הליכוד אמרו: "בזמן שהפוליטיקאים עסוקים בפוליטיקה, ראש הממשלה נתניהו מביא מיליונים חיסונים לכל אזרחי ישראל - בלי יוצא מן הכלל - ומנהיג את ישראל לצאת ראשונה בעולם מהקורונה, לפתוח את הכלכלה ולחזור לחיים".