אאא

דרמה של ממש התרחשה אתמול (שלישי) בבית שמש, כאשר כוחות משטרה הגיעו לסגור תלמוד תורה שפעל, ואחד השוטרים - ביצע ירי באוויר, בטענה שחש בסכנה לחייו.

השוטר היורה, זוכה לגיבוי מלא מהמשטרה, שבמקביל פתחה בבדיקת המקרה, תוך שהיא בוחנת את אופן תגובתו של השוטר - כולל הירי באוויר, האם היא היתה מידתית.

השוטר היורה (באדיבות המצלם)
השוטר היורה (באדיבות המצלם)
הגדלה
התרמילים, בזירה (באדיבות המצלם)
התרמילים, בזירה (באדיבות המצלם)

לפי האינדיקציה שיש למשטרה, השוטר אכן היה בסכנה ולכן ירה באוויר כדי להרחיק את המפגינים שפעלו במקום בניסיון למנוע את סגירת החיידר.

מנגד, אחד האנשים שנכחו במקום, אומר בשיחה עם 'כיכר השבת' כי "דקה לפני הירי באוויר, השוטר צעק עלי שאם אני לא זז הוא יורה בי, זה היה מפחיד, מיד זזתי".

יצוין כי מאחר ומדובר רק במתנדב של המשטרה הוא לא היה מצויד במצלמות גוף, מצלמות שהיו יכולות לסייע בבחינת המקרה והאם אכן נשקפה סכנה לחייו.

  (באדיבות 'בית שמש חדשות')

כפי שדווח ב'כיכר השבת', שוטר שהגיע כדי לסגור תלמוד תורה של ויז'ניץ-מונסי בשכונת רמת בית שמש ב', ביצע ירי באוויר, זאת לאחר שהחלה התקהלות של עשרות צעירים סביב ניידת המשטרה.

מדוברות המשטרה נמסר כי "במהלך פעילות ניידת משטרה במסגרת אכיפת תקנות קורונה כלפי מוסד חינוכי שעל פי החשד הפר את הנחיות הסגר ברחוב קדושת אהרון בעיר בית שמש, ניגש השוטר לאתר את מנהל המקום במטרה לאכוף כנגדו.

השוטר והאקדח (באדיבות המצלם)
השוטר והאקדח (באדיבות המצלם)

"באותה העת החלה במקום התקהלות סביב מתנדב המשטרה שעמד סמוך לניידת תוך שהמתקהלים יידו אבנים לעברו. מאחר וחש סכנה לחייו, ביצע המתנדב ירי באוויר ללא נפגעים באירוע".