אאא

בבית החולים הדסה עין כרם נפטר היום (רביעי) הגאון רבי ברוך הקשר זצ"ל, מראשי ישיבת אור ברוך בירושלים, לאחר שנדבק בקורונה.

לפני ימים ספורים היתה אמורה להיערך שמחת חתונת בנו הצעיר של הרב הקשר, אך זו כמובן נדחתה בשל סכנת המגפה. 

המנוח (83) נולד בשנת תרצ"ז להוריו רבי שמעון ומרת חנה ע"ה, לאחר שעלו לארץ ישראל ממדינת מוצאם גרמניה.

אחיו של רבי ברוך, הוא הגאון המפורסם רבי דוד הקשר זצ"ל, מראשי ישיבת קול תורה, שנפטר בגיל צעיר ממחלת הסרטן.

בהגיעו לפרקו, נישא ר' ברוך לבתו של הרב יוסף שטיינברג מירושלים, והקים עמה בית נאמן בישראל, שרוב שנותיו היה בשכונת סנהדריה בעיר.

את דרכו בהרבצת תורה החל הגר"ב הקשר ב'תפרח', בה היה מראשי הישיבה לפני כ-35 שנים. לאחר מכן עבר לכהן בישיבת 'בית התלמוד' של הרב שוורצמן זצ"ל בירושלים, ובהמשך עבר לשמש כר"מ בישיבת 'אור ברוך שהקים הגאון רבי גבריאל טולדנו זצ"ל.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אחד מבני המשפחה מספר ל'כיכר השבת': "ר' ברוך היה עניו ושפל ברך, תלמיד חכם עצום ומופלג, מאיר פנים לכל סובביו, איש שכל כולו תורה ויראת שמים, בן למשפחה 'יקית' ששמר באדיקות ובגאווה גדולה על המסורת".

"בשנתיים האחרונות סבל המנוח מדימום סמוי בגופו, ולפני מספר שבועות אף נדבק בנגיף, מה שגרם להידרדרות חמורה במצבו", עד אשר השיב היום את נשמתו ליוצרה, למגינת לבם של בני משפחתו ותלמידיו הרבים.

בפטירתו הותיר אחריו שמונה ילדים, שבעה בנים ובת, שאת אחד מהם היה אמור להוביל אל מתחת לחופה במהלך השבוע שעבר - חתונה שנדחתה כמובן לאור המצב.

הלווייתו של הגאון רבי ברוך הקשר זצ"ל יצאה בשעה 14:30, מביתו שברחוב סנהדריה המורחבת 116 בירושלים, ותעבור דרך ישיבת אור ברוך בשכונת בית וגן, בדרכה להר המנוחות, שם ייטמן.